هشدار رئیس‌جمهوری افغانستان به تهدید جدی از جانب داعش

افغانستان,داعش

رئیس‌جمهوری جدید افغانستان در جریان خطابه خود به قانونگذاران آمریکایی نسبت به تهدید جدی داعش در مرکز و غرب آسیا هشدار داد و گفت: این گروه تروریستی نیروهای خود را به افغانستان اعزام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان در خطابه‌ای در نشست مشترک با اعضای مجلس نمایندگان آمریکا و سنای این کشور گفت: افغانستان می‌داند که در جریان جنگ آمریکا در افغانستان پس از حملات 11 سپتامبر 2001، 2315 نیروی آمریکایی کشته و بیش از 20 هزار تن دیگر نیز زخمی شدند.

وی که روز سه‌شنبه و برای سفری پنج روزه وارد آمریکا شده، افزود: هم‌اکنون گروه تروریستی داعش تهدیدی وحشتناک برای مرکز و غرب آسیا محسوب می‌شود و این گروه نیروهای خود را به جنوب و غرب افغانستان و برای آزمودن آسیب‌پذیری این کشور اعزام کرده است.

اشرف غنی ادامه داد: افغانستان هیچ‌گاه بار دیگر میزبان تروریست‌ها نخواهد شد. من به مسلمانان در سراسر جهان تاکید می‌کنم که علیه افراط‌گرایی بپاخیزند چراکه سکوت در این باره قابل قبول نیست. اعضای طالبان باید راه خودشان را برای بازگشت به جامعه افغانستان پیدا کند و باید انتخاب کند که عضوی از القاعده نیستند بلکه متعلق به جامعه افغانستان هستند.

سخنرانی رئیس‌جمهوری افغانستان در آمریکا در حالی صورت گرفت که کنگره ایالات متحده در حال گمانه‌زنی برای هزینه‌های دفاعی و سایر مسائل در بودجه آتی آمریکاست.

انتهای پیام

کد N774330