تفاهم سیاسی روی میز مذاکرات؛

ظریف راهی لوزان سوئیس شد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,سوييس,محمدجواد ظريف

وزیر خارجه کشورمان در رأس هیأت مذاکره کننده هسته‌ای راهی لوزان سوئیس شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد جواد ظریف به همراه اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای عصر روز چهارشنبه برای شرکت در مذاکرات هسته‌ای که در مرحله حساس رسیدن به تفاهم سیاسی قرار دارد راهی لوزان سوئیس شد. این مذاکرات تا شنبه هفته آینده به طول می انجامد و بر اساس اعلام منابع خبری مختلف قرار است وزیران خارجه 1+5 نیز در این دوره از مذاکرات با توجه به احتمال دست یافتن دو طرف به تفاهم سیاسی حضور یابند.

آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای هفته گذشته و در آستانه سال نو در لوزان سوئیس برگزار شد و با توجه به برخی اختلاف نظرها میان اعضای 1+5 و ضرورت رایزنی میان وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی گفت‌و‌گو ها برای یک وقفه کوتاه به هفته جاری موکول شد.

مذاکرات وزرای خارجه ایران و آمریکا صبح پنج‌شنبه آغاز می‌شود و پیش بینی می‌شود دیگر وزیران خارجه و نیز فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اواخر هفته به مذاکره کنندگان در لوزان بپیوندند. پیش از این در مذاکرات وین در آذرماه سال 92 وزیران خارجه ایران و آمریکا اعلام کرده بودند که باید طی چهارماه تفاهم سیاسی و نیز گفت‌و‌گوها بر سر پیدا کردن راه حل ها اتمام یابد و این مهلت 10 فروردین( 30 مارس) به پایان می رسد و در عین حال مذاکرات هسته‌ای تا پایان ژوئن 2015 تمدید شده است و مذاکرات می‌تواند تا آن تاریخ نیز ادامه یابد.

انتهای پیام

کد N774240