هیات پارلمانی بلژیک در دمشق: اسد دشمن نیست، هم‌پیمان است

سیاسی

هیات پارلمانی بلژیک در جریان سفرش به دمشق اعلام کرد که بشار اسد یک هم‌پیمان و نه دشمن است و دشمن همان تروریسم و نه نظام سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فیلیپ دوینتر، عضو پارلمان بلژیک که ریاست این هیات را برعهده دارد، پس از مذاکرات با محمد جهاد اللحام، رئیس پارلمان سوریه اعلام کرد که این هیات برای از سرگیری روابط دیپلماتیک با سوریه و پایان دادن به تحریم اقتصادی اعمال شده علیه این کشور تلاش خواهد کرد؛ به ویژه اینکه این مردم سوریه هستند که مستقیماً از این تحریم‌ها آسیب می‌بینند.

وی افزود: بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه هم‌پیمان و نه دشمن است، چرا که او با تروریسم و رادیکالیسمی می‌جنگد که ما نیز از آن رنج می‌بریم. ما درک می‌کنیم که اگر سوریه سقوط کند، اردن و لبنان نیز سقوط خواهند کرد و تروریسم نیز به کشورهای مغرب که همسایه اروپا هستند، ضربه خواهد زد.

این عضو پارلمان بلژیک تصریح کرد: به ویژه پس از وقوع حملات تروریستی در فرانسه، دانمارک و بلژیک، ملت‌های اروپایی در مورد واقعیت آنچه که رخ می‌دهد، پرسش‌هایی را مطرح کرده‌اند.

وی عنوان داشت: من عذرخواهی می‌کنم، چرا که تروریست‌هایی که در سوریه می‌جنگند، از اقصی نقاط جهان به ویژه از کشورهای اروپایی آمده‌اند. تنها از بلژیک حدود 445 تن آمده‌اند تا در کنار تروریست‌ها در سوریه بجنگند.

دوینتر خاطرنشان کرد: سفر این هیات به سوریه با هدف آگاهی از واقعیت رخدادها در این کشور صورت گرفته است، به ویژه اینکه رسانه‌های غربی به صورت واقع‌بینانه صحبت نمی‌کنند و واقعیت رخدادها در سوریه را انتقال نمی‌دهند.

انتهای پیام

کد N774050