جهانگیری: کمک به اقشار آسیب دیده از مصادیق همدلی دولت و ملت است

اسحاق جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری گفت: یکی از مصادیق همدلی دولت و ملت کمک به اقشار آسیب دیده از آسیب های اجتماعی از جمله کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، سالمندان و سایر اقشار است.

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه پس از بازدید از شیرخوارگاه مادر کرمان در جمع کارکنان این مرکز افزود: دولت و ملت باید با همکاری و همراهی یکدیگر در حوزه کمک به اقشار آسیب دیده گام بردارند.

وی اظهارکرد: همدلی و همزبانی دولت و ملت را در کارهای بزرگتر دنبال می کنیم تا شاهد پیشرفت، توسعه و حل مسایل و مشکلات کشور باشیم.

وی گفت: هم اکنون در شرایطی هستیم که تحریم های ظالمانه موجب کاهش صادرات نفت و کاهش قیمت این فرآورده شده و این امر محدودیت هایی را برای دولت ایجاد کرده است.

معاون اول رییس جمهوری بیان کرد: ما واقعیت را قبول داریم و برای کمک به مشاغل سخت و طاقت فرسا تلاش خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم کارهایی انجام دهیم که موجب دلگرمی بیشتر مشاغل مختلف اعم از افرادی که در مراکز بهزیستی کار می کنند، شود.

وی کمک به کودکان بدسرپرست و بی سرپرست را یک کار مهم توصیف کرد و گفت: دولت تدبیر و امید یکی از وظایف اصلی خود را کمک به افراد ناتوان و گرفتار آسیب های مختلف اجتماعی می داند و تلاش می کنیم تا آسیب های اجتماعی را در کشور به حداقل برسانیم و اگر در جایی آسیب اجتماعی رخ داد دولت برای کمک به افراد آسیب دیده حضور جدی داشته باشد.

جهانگیری تاکید کرد: دولت برای کمک به افراد آسیب دیده اجتماعی نیازمند کمک مردم نوعدوست و خیر است.

وی با اشاره به اینکه منابع دولتی خوبی را در اختیار داریم، گفت: در حوزه بهزیستی باید با اطلاع رسانی بیشتر کمک های مردمی را افزایش و از کمک خیرین مختلف که تمایل به همکاری در این زمینه دارند، استفاده کنیم.

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: در شیرخوارگاه مادر کرمان مددکاران، پرستاران، پزشکان و نیروهای بسیار خوبی فعالیت دارند که تلاش می کنند کمبود مهر مادری و عاطفه پدری را برای نوزادان و کودکان حاضر در این مرکز جبران کنند.

وی گفت: سعی می کنیم از منابع دولتی به این مرکز کمک کرده و امکانات استان کرمان را به گونه ای افزایش دهیم که بتواند به سایر استان ها بویژه جنوب شرق کشور خدمات خود را ارایه کند.

معاون اول رییس جمهوری شامگاه یکشنبه در سفری غیررسمی وارد استان کرمان شد.
کد N773872