سازمان ملل اعلام کرد،

400 هزار کودک جنگ‌زده غزه نیازمند روان‌ درمانی

سیاسی

گزارشگر ویژه حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین اعلام کرد، 400 هزار کودک در نوار غزه به دلیل جنگ رژیم صهیونیستی نیازمند درمان روحی و روانی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، مکارم ویبیسونو، گزارشگر ویژه حقوق بشر در اراضی اشغال شده فلسطین تصریح کرد که اوج تخریب‌ها و تعداد بالای کشته‌شدگان میان غیرنظامیان در غزه تردیدهای شدیدی را نسبت به میزان پایبندی تل آویو به قوانین بین‌المللی در جریان جنگ اخیر خود به غزه برمی‌انگیزد.

رادیو بی‌بی‌سی نیز گزارش داد، تل آویو و واشنگتن در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل که در آن گزارش این مسئول سازمان ملل مورد بررسی قرار گرفت حضور نیافتند. در این نشست گزارش دبیرکل سازمان ملل در مورد ادامه شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری و نقض حقوق بشر فلسطینی‌ها و همچنین نیازهای مبرم در غزه مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به ادامه محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی هشدار داده شد.

ویبیسونو در گزارش خود از رژیم صهیونیستی خواسته است تا تحقیقات فوری مستقل و شفافی را درباره تمامی کشتارها در حق غیرنظامیان در عملیات در اراضی فلسطینی انجام دهد. در این گزارش همچنین به این مساله اشاره شده است که ساکنان غیرنظامی در اراضی فلسطینی از حمایتی که باید قوانین بین‌المللی به آنها ارائه دهد محروم هستند.

در این گزارش اعلام شده است که درگیری‌های نظامی در غزه که 51 روز به طول انجامید به کشته شدن 2056 فلسطینی از جمله 1563 غیرنظامی انجامید که 538 تن آنها کودک بودند.

انتهای پیام

کد N773827