دفتر اوباما: اسرائیل باید به اشغال 50 ساله کرانه باختری خاتمه دهد

دفتر اوباما, مک داناو, رژیم صهیونیستی

«دنیس مک داناو» رییس دفتر باراک اوباما گفته است که رژیم صهیونیستی باید به اشغال 50 ساله کرانه باختری پایان دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های خبری، مک داناو روز گذشته (دوشنبه) به انتقاد از شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری پرداخت و تاکید کرد که آمریکا هرگز از الحاق این منطقه به این رژیم حمایت نخواهد کرد.

رییس دفتر اوباما این سخنان را در جمع اعضای گروه «جی استریت» بیان کرده که یک گروه حامی رژیم صهیونیستی و در عین حال منتقد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر راستگرای آن رژیم است.

مک داناو، با بیان اینکه «اسرائیل نمی تواند ملت دیگری را برای ابد کنترل کند»، هشدار داد که چنین کاری به انزوای کامل رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: آمریکا نمی تواند وانمود کند که بنیامین نتانیاهو با تشکیل یک دولت فلسطینی مخالفت نکرده است.

پایگاه خبری بی بی سی در ادامه افزود: دنیس مک داناو همچنین در بخش دیگری از سخنانش، اقدامات عده ای از نمایندگان کنگره در مخالفت با توافق هسته ای با ایران را مورد انتقاد قرار داد.

وی، تلاش نمایندگان برای الزامی کردن تصویب توافق احتمالی در کنگره را ضربه به تلاش های دیپلماتیک دولت برای برای حل مساله هسته ای دانست.

وی افزود که چنین مصوبه ای، همچنین آمریکا را از متحدانش جدا و اتحاد بین المللی لازم برای مقابله با ایران را دچار شکاف می کند.

رییس دفتر باراک اوباما تاکید کرد: این کار، همچنین رویه غلطی را ایجاد می کند که توانایی روسای جمهور آینده را در انجام مذاکرات دیپلماتیک محدود می کند.

به گزارش ایرنا، 367 نماینده کنگره آمریکا در ادامه همسویی با سیاست رژیم صهیونیستی در قبال توافق هسته ای با ایران، روز دوشنبه در نامه ای به باراک اوباما ضمن هشدار درباره هرگونه توافق احتمالی با تهران، نوشته اند که هر توافقی اتمی و لغو احتمالی تحریم ها باید به تایید کنگره برسد.

در این نامه که روز (دوشنبه) در وب سایت کنگره آمریکا منتشر شده آمده است: «هرگونه لغو احتمالی تحریم هایی که مصوب کنگره است، نیاز به مجوز و تایید دوباره کنگره دارد».

این نامه خطاب به رییس جمهوری آمریکا با تکرار ادعای تلاش ایران برای ساخت سلاح های هسته ای، می گوید: «کنگره باید متقاعد شود راه دستیابی ایران به بمب اتمی مسدود شده و فقط در آن صورت است که لغو دائمی تحریم ها را اجازه خواهد داد».

با نزدیک شدن مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 به مراحل حساس پایانی، طرفداران رژیم صهیونیستی در مراکز سیاسی آمریکا به تلاش های خود برای کارشکنی در روند مذاکرات شدت بخشیده اند؛ آن هم در حالی که کاخ سفید در نامه ای به سنای آمریکا هشدار داد که از دخالت در مذاکرات اتمی با ایران بپرهیزد.

قرار است دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا، پنجشنبه(ششم فروردین) در لوزان سوییس از سر گرفته شود.
کد N773778