تکرار مواضع خصمانه عربستان؛

سعود فیصل: اسد نقشی در حال و آینده سوریه ندارد

وزیر امور خارجه عربستان در تکرار مواضع خصمانه خود علیه دولت دمشق مدعی شد که بشار اسد در حال حاضر و یا در آینده نقشی در حل بحران سوریه ندارد و نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت الوطن العربی، سعود فیصل، وزیر خارجه عربستان سعودی در کنفرانس خبری مشترک با فیلیپ هاموند، همتای انگلیسی خود مدعی شد در حال حاضر و یا در آینده هیچ نقشی برای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در حل بحران این کشور وجود ندارد.

فیلیپ هاموند نیز با تاکید بر همین مساله عنوان داشت که کشورش مخالف ایفای هرگونه نقشی از سوی اسد است. این اظهارات به ویژه پس از سخنان جان کری، وزیر خارجه آمریکا مبنی بر لزوم مذاکره با اسد مطرح شده است.

سعود فیصل در پاسخ به سوالی در خصوص بحران سوریه عنوان داشت که عربستان و انگلیس به راه حل "مسالمت‌آمیز" برای بحران سوریه از طریق تشکیل نظام انتقالی در این کشور پایبند هستند.

وی افزود: تلاش‌هایی برای حل و فصل بحران از طریق نتایج نشست ژنو 1 مبنی بر تشکیل دولت انتقالی با مشارکت تمامی طرف‌ها صورت می‌گیرد و همچنین حمایت‌ها از مخالفان مسلح "میانه رو" سوری برای دستیابی به توازن در عرصه میدانی ادامه خواهد داشت.

وزیر خارجه انگلیس نیز بر حمایت کشورش از مخالفان سوری برای دستیابی به توازن نظامی تاکید کرد "تا بشار اسد مجبور به مذاکرات برای حل بحران شود".

انتهای پیام

کد N773717