مرزبان ایرانی کی،کجا و چگونه به شهادت رسید؟

گروهبان جمشید دانایی فر, مرزبان ربوده شده

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان شهید دانایی‌فر یک ماه پس از انتقال به پاکستان توسط گروهک جیش العدل به شهادت رسیده بود.

باشگاه خبرنگاران نوشت:
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان شهید دانایی‌فر یک ماه پس از انتقال به پاکستان توسط گروهک جیش العدل به شهادت رسیده بود.

سردار رهامبخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در خصوص به شهادت رسیدن گروهبان یکم جمشید دانایی فر بیان داشت: در سال 92 پنج تن از مرزبانان کشورمان توسط گروهک جیش العدل ربوده شده و پاکستان منتقل شدند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه با رایزنی های صورت گرفته 4 تن از مزرداران به میهمن بازگشتند ادامه داد: گروهبان یکم جمشید دانایی‌فر از سوی افراد این گروهک به گروگان گرفته شده بود و وضعیت وی در هاله‌ای از ابهام بود که بالاخره با فعالیت‌ها و رایزنی‌های فراوان، مردم، مسئولان، مأموران انتظامی و امنیتی یکی از افراد این گروهک دستگیر و در بازجویی از وی محل جنازه مرزبان دانایی‌فر در خاک پاکستان شناسایی شد.

سردار رهامبخش ضمن بیان اینکه گروهبان جمشید دانایی فر یک ماه پس از انتقال به پاکستا ن توسط گروهک جیش العدل از 4 سرباز دیگر جدا شده و در منطقه ای به شهادت رسیده بود اظهار داشت: پیکر شهید دانایی‌فر در روز اول فروردین سال‌جاری به داخل کشور منتقل شد و لحظاتی پیش توسط همسر و خانواده‌اش شناسایی شد.

گفتنی است، برخی از شنیده‌های تایید نشده حکایت از آن دارد که دانایی‌فر پس از جدا شدن از گروه خود به منطقه‌ای برده شده و توسط طناب دار اعدام و به فیض شهادت نائل آمده است.
کد N773341