مراسم گرامیداشت نوروز و ابراز همدردی با رئیس جمهوری در پاریس

مراسم بزرگداشت نوروز با حضور جمع کثیری از ایرانیان مقیم فرانسه در سالن اجتماعات منطقه پانزده شهر پاریس و با همت رایزنی فرهنگی و همکاری سفارت برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، علی آهنی، سفیر کشورمان در فرانسه، شب گذشته در این مراسم اظهار کرد: نوروز یادگار نیاکان ما که با آموزهای اسلامی نیز آمیخته و بویژه امسال هم با نام حضرت فاطمه زهرا ( س ) معطر و مزین گردیده، بهانه ای است برای ابراز دوستی، صمیمیت و همدلی و می‌تواند در تقویت وحدت و انسجام ملی کشورمان بسیار اثر گذار باشد.

آهنی در ادامه سخنان خود با تشریح اجمالی تحولات کشورمان افزود: ملت بزرگ ایران در سال 93 علیرغم تحمل فشارها و مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه و غیر قانونی به دستاوردهای عظیمی در زمینه های علمی و فنی دست یافته است که جامعه بین المللی را با حیرت مواجه نموده است که چگونه ایران توانسته زیر فشارهای ناشی از تحریم‌ها به این پیشرفت‌ها نائل آید؟

سفیر کشورمان با اشاره به موقعیت کنونی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ایثار و مقاومت 36 ساله ملت بزرگ ایران و تلاش مجموعه نظام، جمهوری اسلامی ایران را در جایگاه ویژه‌ای در صحنه بین المللی قرار داده است به طوریکه قدرتهایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از هیچ کوششی برای متزلزل ساختن نظام جمهوری اسلامی ایران فروگذار نکردند، امروز خواستار همکاری کشورمان می باشند.

وی افزود: قدرتهایی که طی سه دهه جمهوری اسلامی ایران را متهم به حمایت از گروه‌های تروریستی می‌کردند، امروز به خوبی به صداقت و جدیت کشورمان در مبارزه با تروریسم پی برده و خواستار همکاری جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با پدیده شوم تروریسم و به ویژه گروه تروریستی داعش هستند.

سفیر کشورمان در پایان سخنرانی خود با ابراز امیدواری نسبت به ارتقاء جایگاه و موقعیت جمهوری اسلامی ایران در جهان، همبستگی و همکاری ایرانیان مقیم خارج از کشور را در این راستا مفید خواند.

آهنی همچنین با اشاره به خبر درگذشت والده مکرمه حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، از سوی حاضرین مراتب تسلیت و همدردی خود را با ایشان ابراز و غفران الهی و علو درجات آن مرحومه را از خداوند متعال طلب نمود.

انتهای پیام

کد N773230