بارزانی: پیشمرگ‌ها داعش را از صفحه روزگار محو خواهند کرد

سیاسی

در واکنش به اقدام داعش مبنی بر سر بریدن سه نیروی پیشمرگ کرد، رئیس منطقه کردستان عراق ضمن محکوم کردن این اقدام متعهد شد که از داعش انتقام می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق در بیانیه‌ای در واکنش به این اقدام داعش اعلام کرد ما به خانواده‌های کشته شدگان تعهد می‌دهیم هرگز اجازه نمی‌دهیم خون آنها به هدر برود و از داعش به خاطر این اقدام انتقام خواهیم گرفت.

وی افزود: هرگز به تروریست‌ها اجازه نمی‌دهیم چنین جنایاتی را علیه کردها مرتکب شوند و داعش باید بهای این اقدام و تمام جنایات وحشیانه دیگرش در عراق را پس بدهد.

بارزانی همچنین خاطرنشان کرد: کسانی که به این شکل پیشمرگ‌ها را در گذشته، حال و آینده هدف قرار می‌دهند، باید بدانند که دست پیشمرگ‌های قهرمان آنها را از صفحه روزگار محو خواهد کرد.

گروه تروریستی داعش روز پنجشنبه ویدیویی را منتشر کرد که در آن سه تن از نیروهای پیشمرگ توسط عوامل داعش سربریده شدند. پیش از این در ویدیویی دیگر 21 تن از نیروهای کرد توسط داعش به اسارت گرفته شدند.

دراین ویدیو داعش تهدید کرد که در صورت ادامه فعالیت پیشمرگ‌ها در مناطق تحت اشغال این گروه تروریستی، تعداد بیشتری از کردها را به اسارت خواهد گرفت.

نیروهای پیشمرگ در دوره گذشته وارد درگیری‌هایی با داعش شده‌اند.

انتهای پیام

کد N773156