برگزاری نشست بین المللی "قدس شهر صلح" در آنکارا

سیاسی

ترکیه روز شنبه میزبان نشستی بین المللی درخصوص اوضاع شهر قدس بود که طی آن شرکت‌کنندگان مساله یهودی‌سازی قدس و راه‌های مقابله با آن و خطراتی را که متوجه این شهر و سرنوشت آن است، مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، شرکت‌کنندگان در این نشست که با عنوان " قدس شهر صلح " و به منظور بررسی اوضاع کنونی سرزمین قدس برگزار شد مسائل مهمی از جمله دعوت از شرکت‌های گردشگری ترکیه و کشورهای عربی برای ترتیب سفر مسلمانان و مسیحیان به قدس با هدف حمایت اقتصادی از این شهر را مورد بررسی قرار دادند.

شرکت‌کنندگان در این نشست مسائلی از جمله پرورش و بیداری افکار عمومی جهان در جهت محکومیت سیاست‌های یهودی‌سازی قدس و نشان دادن رنج و سختی ساکنان شهر قدس و تلاش برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور توقف شهرک‌سازی‌ها در این شهر و همچنین مساله تشکیل کمیته‌های مشترکی برای اجرای این اهداف را مورد بررسی قرار دادند.

معاون نخست وزیر ترکیه با حضور در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت ادامه تلاش‌های جهان اسلام درخصوص قدس و بحران‌های‌ منطقه اعلام کرد که کشورش مخالف هرگونه تلاش به منظور یهودی‌سازی قدس و تغییر هویت اسلامی آن است.

وی افزود: ایجاد یک راه‌حل دائمی، فراگیر و عادلانه درخصوص فلسطین از طریق تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی امکان پذیر است و ترکیه در راس کشورهایی است که برای برقراری صلح و ثبات دائمی در منطقه تلاش می‌کند.

این نشست با حضور و نظارت اتحادیه عرب و مسوولان اردن، فلسطین و ترکیه در آنکارا برگزار شد.

انتهای پیام

کد N773121