دلجویی اسد و همسرش از خانواده‌ سوری‌های مفقود الاثر

سیاسی

رئیس جمهوری سوریه و همسرش به مناسبت روز مادر با مادران و فرزندان سوری‌های مفقود‌الاثر و جمعی از معلمان سوری دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به همراه همسرش اسماء اسد با جمعی از معلمان سوری که در معرض تهدیدات شورشیان مسلح قرار گرفته بودند، دیدار کرد.

در جریان این دیدار اسد، ضمن قدردانی از معلمانی که طی بحران سوریه رشادت‌های بسیاری از خود نشان داده‌اند اعلام کرد که هدف قرار دادن معلمان و مدارس توسط تروریست‌ها بیانگر این حقیقت است که سوری‌ها وارد جنگ علیه نادانی و افکار گمراهانه‌ای شده‌اند که تمام جامعه و نسل‌های آینده سوریه را هدف تهدیدات خود قرار داد و پایداری تمام اقشار سوریه به ویژه قشر تحصیلکرده یکی از مهم‌ترین عوامل در حمایت از سوریه است.

بشار اسد ضمن قدردانی از شجاعت معلمانی که هرگز از تهدیدات گروه‌های تروریستی واهمه‌ای ندارند و وظیفه ملی و انسانی خود را کاملا درک می‌کنند، افزود: کسانی که معلمان را تهدید می‌کنند سعی دارند از طریق ممانعت از تحصیل و کسب آگاهی دانش‌آموزان سوری و سوق دادن آنها به سمت گمراهی و نادانی روند کسب علم و آموزش و یادگیری در سوریه را متوقف کنند.

همسر بشار اسد نیز ضمن تاکید بر اهمیت بسیار بالای نقش معلمان طی بحران سوریه اعلام کرد تمام معلمان کشور و خانواده‌های آنان مسوول آگاه‌سازی نسل‌های آینده و بیداری آنها از جهل و نادانی هستند.

انتهای پیام

کد N773110