ائتلاف مخالفان سوریه با حضور در نشست مسکو 2 مخالفت کرد

سیاسی

ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد در نشست مسکو که قرار است ماه آتی میلادی با هدف حل و فصل سیاسی بحران سوریه برگزار شود، شرکت نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ائتلاف مخالفان سوریه روز شنبه طی نشستی در شهر استانبول ترکیه اعلام کرد که با مشارکت در نشست مسکو 2 که قرار است روز دوم ماه آوریل (13 فروردین) برگزار شود، مخالف است.

ائتلاف مخالفان سوریه در این نشست که برای دومین روز متوالی در مقر دبیرخانه ائتلاف برگزار شد تاکید کرد با حضور در نشست سران عرب که 28 ماه جاری میلادی(8 فروردین) در قاهره برگزار می‌شود، موافق است.

همچنین در نشست روز شنبه اعضای ائتلاف مخالفان سوریه بر مکلف کردن هیاتی ریاستی برای رایزنی با دفتر ائتلاف در قاهره جهت پیگیری مساله حضور نمایندگان ائتلاف مخالفان در کنفرانس سران عرب توافق کردند.

دفتر اطلاع‌رسانی هیات ائتلاف مخالفان سوریه ضمن بررسی دعوت وزارت خارجه سوریه از این ائتلاف برای شرکت در نشست مسکو تاکید کرد که موضع روسیه در عدم استفاده از حق وتو در رای‌گیری شورای امنیت برای قطعنامه 2209 (مبنی بر جرم‌ شناخته شدن استفاده سلاح‌های شیمیایی در سوریه )قابل تحسین است.

همچنین ائتلاف مخالفان سوریه تاکید کرد که هیچ تغییری در موضع سوریه که به نفع ائتلاف باشد، مشاهده نکرده است.

نشست هیات مخالفان سوریه در استانبول ترکیه، بیستمین نشست دوره‌ای آنها بوده و سه روز به طول می‌انجامد. قرار است در نشست امروز (یکشنبه) که آخرین روز نشست است، مساله سفرهای خارجی هیات ریاستی ائتلاف مورد بررسی قرار گیرد.

خالد خوجه، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه در نشست روز شنبه اعلام کرد که طرح استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه درباره توقف درگیری‌ها در حلب شکست خورده و دی‌میستورا در حال حاضر در حال آماده کردن طرح سیاسی دیگری برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه است.

خوجه همچنین اظهارات جان کری، وزیر خارجه آمریکا درباره لزوم مذاکره با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را محکوم کرد.

انتهای پیام

کد N773096