انصار الله موسسات دولتی در شهر تعز را به کنترل خود درآورد

ایرنا نوشت:

جنبش مردمی انصار الله یمن امروز یکشنبه موسسات دولتی و مناطق نظامی را در شهر تعز که دروازه جنوب به حساب می آید، به کنترل خود درآورد.

شبکه خبری اسکای نیوز با اعلام این خبر افزود: کمیته امنیتی صنعا نیروهای ارتشی و امنیتی را به بسیج عمومی و مقابله با نیروهای وابسته به عبدربه منصورهادی رئیس جمهوری مستعفی یمن که در عدن به سر می برد، دعوت کرد.

براساس این گزارش، جنبش انصار الله و نیروهای امنیتی پس از مخالفت مدیریت زندان مرکزی استان تعز با تغییر نگهبانان آن اقدام به محاصره زندان و تغییر نگهبانان آن کردند.

نیروهای انصار الله همچنین با ایجاد پست های بازرسی جدید، کنترل سایر مراکز نظامی و نیروهای امنیتی در غرب شهر تعز را به دست گرفتند و موضع نظامی العروس را نیز که بر شهر و فرودگاه آن مشرف است، به کنترل خود درآوردند.

گفتنی است بیش از 140 تن در چهار حمله تروریستی گروه داعش در روز جمعه به نمازگزاران دو باب مسجد در صنعا پایتخت یمن شهید شدند که دستکم 13 تن از آنان کودک بودند.

انفجارهای انتحاری در مساجد بدر و حشوش حدود 357 زخمی نیز برجاگذاشت.

فعالیت و حملات تروریستی نیروهای وابسته به القاعده در یمن در حالی است که منصور هادی دیروز در یک پیام تلویزیونی بدون اشاره به القاعده و فعالیت های آن، عقب نشینی جنبش انصارالله را از شهرها خواستار شد.

نیروهای مردمی انصارالله پس از ماه ها تظاهرات مسالمت آمیز مردمی در یمن، تابستان سال گذشته میلادی برای مبارزه با فساد و تروریسم، کنترل صنعا پایتخت این کشور را به دست گرفتند.

رییس جمهوری مستعفی یمن که اخیرا با حمایت برخی کشورهای عربی به عدن گریخت و با هدف تجزیه کشور در آنجا دولتی مستقل را اعلام کرد، در پیام دیروز خود همچنین خواستار تشکیل نشست فوق العاده شورای امنیت شد.

براساس گزارش رسانه های خارجی، شورای امنیت عصر امروز به درخواست هادی نشستی فوق العاده را برای بررسی اوضاع یمن تشکیل می دهد.

4949

کد N773062