/دفاع از استقلال و شرافت ملی/

هرمیداس باوند: تلاش تیم مذاکره‌کننده برای حفظ استقلال و شرف ملی ستودنی است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: با توجه به عملکرد خوب تیم مذاکره‌کننده ما امید می‌رود که در آینده هم نتایج مثبتی از مذاکره با 1+5 حاصل شود.

داود هرمیدالس باوند در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ادامه مذاکرات ایران و 1+5، گفت: تا امروز پیشرفت‌هایی در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران صورت گرفته است و انتظار می‌رود این پیشرفت‌ها بتواند به نتیجه مطلوبی منتهی شود.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به برخی موضع‌گیری‌های مخالف علیه پرونده هسته‌ای ایران، افزود: نه تنها برخی کشورهای عربی بلکه کنگره آمریکا و اسرائیل هم با به ثمر نشستن گفت‌وگوهای ایران و 1+5 مخالف هستند. از سوی دیگر متاسفانه در داخل هم طیفی از تندروها و جناح‌های سیاسی نیز با ادامه مذاکرات مخالفت می‌کنند.

باوند ادامه داد: به دور از حاشیه‌ها و جناح‌گرایی‌ها همه ما باید مسائل و منافع ملی را مدنظر قرار دهیم و در حال حاضر هم مصالح و منافع ایران اقتضا می‌کند مذاکرات به نتیجه مثبتی منتهی شود؛ زیرا در غیر این صورت برای طرفین مذاکره پیامدهای مثبتی به دنبال نخواهد داشت و بهترین رویکرد این است که برای صحبت در مورد انجام توافق هم شرایط داخلی کشور و هم وضعیت بین‌المللی و منطقه‌ای را در نظر گرفت.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه احتمال تمدید ضرب‌الاجل مذاکرات ایران و 1+5 وجود دارد، گفت: با توجه به فشردگی و اهمیت موضوع امکان تمدید زمان مذاکرات وجود دارد ولی امید می‌رود طی همین مدت باقیمانده به توافق قابل قبول دست یابند؛ هر چند که اما و اگرهای بسیاری همچنان باقی و مطرح است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل فعالیت‌های تیم مذاکره‌کننده ایران برای حفظ در رابطه با استقلال و شرف ملی، گفت: تیم مذاکره‌کننده ما به طور کامل شایستگی خود را در زمینه حفظ استقلال و شرف ملی نشان داده است.

باوند در پایان تاکید کرد: تیم مذاکره‌کننده ایران با کیاست کامل در جهت حفظ استقلال و شرف ملی گام برداشته است.

انتهای پیام

کد N773027