بان‌کی‌مون از نتانیاهو خواست به راه‌حل "دو کشوری" متعهد بماند

دبیرکل سازمان ملل در گفت‌وگو با بنیامین نتانیاهو از وی خواست به تعهد اسرائیل به راه‌حل دو کشوری برای حل و فصل بحران خاورمیانه پایبند بماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو که حزبش در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی به پیروزی رسید، در رقابت‌های انتخاباتی‌اش قول داده بود که هرگز اجازه تشکیل کشور مستقل فلسطین را ندهد.

با این حال وی از زمان پیروزی و رویارویی با انتقادهای بین‌المللی سعی کرده است که اظهارات خود را ملایم‌تر کرده و تا حدودی آنها را تغییر دهد.

بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل احساس کرده است که لازم است به نتانیاهو درخصوص تعهدات پیشینش برای مذاکرات صلح با فلسطینیان که در نهایت به تشکیل "دو کشور" در کنار یکدیگر می‌انجامد، یادآوری کند.

سخنگوی بان‌کی‌مون گفت: دبیرکل سازمان ملل بر دیدگاه خود مبنی بر اینکه راه‌حل دو کشوری تنها راه پیش رواست تاکید کرد و از نخست‌وزیر اسرائیل خواست که تعهد اسرائیل برای رسیدن به این هدف را پابرجا نگه دارد.

وی گفت: دبیرکل سازمان ملل همچنین از نخست‌وزیر اسرائیل خواست تا درآمدهای مالیاتی فلسطینیان را که اسرائیل نزد خود نگه داشته، آزاد کند.

انتهای پیام

کد N772767