علم الهدی: برگزاری کنسرت به بهانه نشاط جوانان همان فرهنگی است که مقام معظم رهبری مطالبه کردند؟

سید احمد علم الهدی

مهر نوشت:

امام جمعه مشهد مقدس گفت: برخی جریان‌های سیاسی به‌دنبال لائیک‌سازی فضای جامعه هستند و سعی دارند تا مردم را از نیروهای مذهبی دور کنند.

آیت‌ الله سید احمدعلم‌ الهدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد در حرم رضوی گفت: عده ای به طرق مختلف سعی دارند تا با لائیک سازی فضای جامعه مردم را از نیروهای مذهبی دور کنند تا در انتخابات آینده مردم از انتخاب کاندیداهای مذهبی پرهیز کنند.

خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه این افراد با طرق مختلف قصد بر هم زدن و ایجاد ناهنجاری در جامعه را دارند گفت: آخرین رهنمود مقام معظم رهبری در اجلاس خبرگان رهبری این بود که اسلام ناب «اسلام حداکثری» است و اسلام آمریکایی «اسلام حداقلی» است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری افرادی که شعار اسلام حداقلی را سر می دهند و با رفتار های خود به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و دین هستند دست در دست افرادی دارند که به دنبال اسلام‌هراسی در دنیا هستند.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مطالبات مقام معظم رهبری جزو راهبردهای نظام جمهوری اسلامی بوده و مطالبات مردم نیز هست، تاکید کرد: یکی از مطالبات رهبری اقتصاد مقاومتی است که باید در این راستا مورد بررسی قرار گیرد که برنامه‌ریزی دولت در راستای اجرای این رهنمود تا چه میزان بوده است.

او یادآور شد: دولت و بسیاری از وزارتخانه ها از جمله صنعت، معدن و تجارت باید مورد ارزیابی قرار گیرند که برنامه‌ریزی اقتصادی براساس توان داخلی تا چه حد در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در آنها عملیاتی شده است.

او با بیان اینکه این مطالبه به عنوان نخستین مطالبه رهبری تاکنون با بیش از ۲۰ بار با تاکید ایشان همراه بوده است، گفت: بعد دیگر تحقق اقتصاد مقاومتی به مردم باز می گردد.

امام جمعه مشهد گفت: باید در این راستا نیز مردم خود را به ترازوی قضاوت بگذارند که تا چه حد از خریداری کالای خارجی خودداری کرده و یا سعی کردند میزان اسراف را کاهش دهند و تا چه حد در راستای تحقق این مطالبه گام برداشتند.

او همچنین با اشاره به توسعه فرهنگ دینی نیز گفت: پاسخ به این سوال و مطالبه رهبری مبنی بر اهمیت و تقدم فرهنگ نیز باید بازگو شود که در سال فرهنگ تا چه میزان در راستای ترویج فرهنگ دینی توفیق داشتیم.

او با اشاره به برخی از ضایعات فرهنگی همچون برگزاری کنسرت موسیقی و به نام جوانان گفت: آیا برگزاری کنسرت به بهانه ایجاد نشاط برای جوانان همان فرهنگی است که مقام معظم رهبری مطالبه کردند؟

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه نهال انقلاب با خون شهدا آبیاری شده است ادامه داد: باید مطالبات رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید داخل توسط دولت پاسخ‌ داده شود.

 


45231

 

کد N772602