کشته شدن ده‌ها داعشی در تکریت و موصل

سیاسی

همزمان با زمینگیر شدن پیش‌مرگ‌ها در محور داقوق در جنوب کرکوک، منابع امنیتی عراق از کشته و زخمی شدن ده‌ها داعشی در غرب تکریت و شهر موصل خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی توانستند مانع حمله داعش به غرب تکریت شوند. در این حمله ده‌ها تن از اعضای داعش از جمله هفت عامل انتحاری این گروه کشته شدند.

یک منبع در استان نینوا نیز اعلام کرد که ده‌ها تن از اعضای داعش در حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش در غرب موصل کشته و زخمی شدند.

به گزارش این منبع جنگنده‌های ائتلاف سه حمله را به پایگاه‌های داعش در منطقه "بادوش" و "البعاج" در غرب موصل انجام دادند.

از سوی دیگر افراد مسلح داعش مانع پیشروی نیروهای پیش‌مرگ در محور داقوق واقع در جنوب کرکوک شدند. تروریست‌های داعش وارد درگیری شدیدی با نیروهای پیش‌مرگ اقلیم کردستان عراق در محور داقوق شده بودند و توانستند کنترل روستای " عزیریه" در این منطقه را در دست بگیرند.

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین نیز اعلام کرد که حدود 2000 تن از اعضای " گردان‌های سرایا السلام" و گردان‌های حزب الله عراق همراه با تجهیزات و سلاح به پایگاه اسپایکر در جنوب تکریت رسیدند تا در عملیات آزادسازی این شهر شرکت کنند.

با اینکه هنوز موعدی برای حمله مجدد به تکریت اعلام نشده اما این منبع اعلام کرد که عملیات حمله به تکریت احتمالا ظرف 48 ساعت آینده آغاز شود.

انتهای پیام

کد N772252