درخواست نماینده تهران از مردم: در ادارات، کار شما را راه نینداختند، به دفترم گزارش دهید تابرخورد شود

مجلس نهم

خانه ملت نوشت:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با تحقیقاتی که در مورد عدالت اجتماعی و لزوم توجه به آن داشته ام، به این نتیجه رسیدم که تقریبا 90 درصد اعتباراتی که به دستگاه ها تخصیص می یابد صرف حقوق، مزایا، پاداش های موردی یا بازنشستگی می شود که رقم بالایی است.

مجتبی رحماندوست از مردم خواست در صورتی که در مراجعه به ادارات دولتی کارمندان به صورت منظم کار آنها را انجام نداده و یا برخورد های نامناسبی را با ارباب رجوع و مردم داشتند به دفتر وی گزارش دهند تا با ارجاع مسئله به بالاترین مسئول آن مجموعه خواستار پاسخگویی صحیح، درست، منظم و مناسب به مردم شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با گلایه از تنبلی در بعضی از دستگاه ها و بدنه اداری گفت: اصلا فلسفه وجود کارمند و و معاون و رئیس و وزیر چیست؟ آیا اگر مردم نباشند، این مسئولیت ها معنا پیدا می کند؟ اصلا فلسفه ایجاد اداراتی مثل شهرداری ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ارتباطات و فنآوری ارتباطات، وزارت علوم و غیره و غیره چیست؟

او ادامه داد: آیا این ادارات ایجاد شده اند تا تعداد محدودی را دور هم جمع کنند و به عنوان کارمند و مسئول و مدیر کل و معاون و وزیر نامگذاری کنند و دنبال دریافت حقوق و مزایا و فوق العاده ها برای خود باشند؟ یا فلسفه ایجاد آنها انجام کار مردم و وظیفه سازمانی و پاسخگویی صحیح و درست و منظم و مناسب به مردم است؟ قطعا خدمت رسانی به مردم است.

رحماندوست در ادامه با تأکید بر اینکه اصل با مردم است، عنوان کرد: به قول بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی مردم ولی نعمتان ما هستند، بنابراین هیچ کارمند یا مدیر و معاونی حق ندارد برخوردی نامناسب با مردم داشته باشد چرا که در اصل همه خادم مردم هستند و غیر این نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم گفت: متأسفانه بعضا مدیرکل فکر می کند مدیر کل کارمندان زیر مجموعه خود است و معاون نیز همین برداشت را دارد و مردم در این بین فراموش شده اند.

او گفت: من در مورد عدالت اجتماعی و لزوم توجه به آن تحقیقاتی داشته ام و به این نتیجه رسیده ام که تقریبا 90% اعتباراتی که به دستگاه ها تخصیص می یابد به حقوق، مزایا، پاداش های موردی یا بازنشستگی و .... در یک کلام پرداخت به اشخاص و کارکنان اختصاص دارد و حتی در کنار این نوع تخصیص ها، پرداخت پول در بعضی از موارد( همچون عیدی، اضافه کاری‌های صوری و...) صرفا به دلیل انتساب این کارکنان به سیستم حقوق بگیری کشور انجام می شود و نه به دلیل کار.

 

45231

 

کد N772203