تشکیلات خودگردان خواهان پایبندی اسرائیل به راهکار تشکیل دو کشوری شد

سیاسی

تشکیلات خودگردان فلسطین از دولت آتی رژیم صهیونیستی خواست تا به راهکار تشکیل دو کشور و تمامی قطعنامه‌های بین المللی درخصوص روند صلح خاورمیانه پایبند باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) نبیل ابوردینه، سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به خبرگزاری رویترز گفت: برای ما مهم نیست که چه کسی نخست وزیر اسرائیل است آنچه که ما از اسرائیل می‌خواهیم این است که راهکار تشکیل دو کشوری را محقق کند و قدس شرقی را به عنوان پایتخت کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

وی افزود: ما بر این اساس با هر دولتی که در اسرائیل بر سر کار آید و به قطعنامه‌های بین المللی پایبند باشد همکاری می کنیم.

ابوردینه خاطرنشان کرد: موضع ثابت فلسطین همان موضع کشورهای عربی است و بدون پایبندی اسرائیل به تعهدات خود هیچ گونه فرصت صلحی باقی نخواهد ماند.

صائب عریقات مذاکره کننده تشکیلات خودگردان فلسطین پیشتر اعلام کرده بود که مردم اسرائیل علیه گزینه تشکیل دو کشوری و به ادامه اشغالگری و شهرک سازی رای دادند.

وی افزود: این مسئله اجرای هرچه سریعتر تصمیمات فلسطین از جمله پیوستن به دادگاه کیفری بین المللی را می طلبد. در حال حاضر جهان با ماست، آمریکا و کنگره هیچ گاه نخواهند توانست حمایت بین المللی را برای دولتی فراهم کنند که مرتکب جنایات جنگی شده است.

انتهای پیام

کد N772183