تلاش آمریکا در سازمان ملل برای از سر گیری مذاکرات صلح خاورمیانه

آمريكا

مسئولان غربی در سازمان ملل اعلام کردند که آمریکا از قطعنامه‌ شورای امنیت جهت از سرگیری مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل حمایت می‌کند.

مسئولان غربی در سازمان ملل اعلام کردند که آمریکا از قطعنامه‌ شورای امنیت جهت از سرگیری مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه‌ "فارن پالیسی"، تلاش‌های آمریکا در سازمان ملل پس از آن صورت می گیرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تازگی در انتخابات پارلمانی پیروز شده و اعلام کرده است که از تشکیل کشور فلسطین ممانعت به عمل خواهد آورد. آمریکا در حال حاضر تلاش می کند تا از قطعنامه‌ای در شورای امنیت برای ازسرگیری صلح میان فلسطین و اسرائیل و تحقق راهکار تشکیل دو کشوری حمایت کند.

آمریکا پیشتر به مسئولانی در سازمان ملل اعلام کرده بود که در صورت پیروزی اسحاق هرتزوگ، رقیب نتانیاهو در انتخابات پارلمانی و رییس اتحادیه صهیونیستی هر گونه اقدام در خصوص روند صلح در شورای امنیت را ناکام خواهد گذاشت، اما پیروزی نتانیاهو در انتخابات پارلمانی مسئولان آمریکایی را واداشت تا برای بازنگری در پیش نویس قطعنامه‌ای در شورای امنیت جهت از سر گیری روند صلح در خاورمیانه اعلام آمادگی کند.

به رغم این که هنوز آمریکا ارائه این پیش نویس را آغاز نکرده است ، اما برخی از دیپلمات‌ها اعلام کرده‌اند که آمریکا مقدمات این اقدام را فراهم آورده است.

جن ساکی ، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز اعلام کرده بود که واشنگتن امکان حمایت از قطعنامه‌ای در شورای امنیت در خصوص حل درگیری میان فلسطین و اسرائیل را بعید نمی داند.

انتها‌ی‌ پیام

کد N772072