تأکید نماینده خرم‎آباد بر ضرورت رفع مشکلات معلمان

فرهنگيان,معلمان

نماینده مردم خرم‎آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت رفع مشکلات معلمان تأکید کرد.

ابراهیم آقامحمدی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به مشکلات اخیر معلمان گفت: حقوق زحمتکشان عرصه تعلیم و تربیت، در مجموع مناسب نیست و باید نیازهای اولیه آنان رفع شود تا با آمادگی کامل در کلاس حاضر شوند.

وی ادامه داد: اگر معلم دغدغه معیشت داشته باشد، به دنبال شغل‎های بیشتری می‎رود و بدون شک با آمادگی کامل به کلاس نمی‎رود و نمی‎تواند پاسخگوی پرسش‎های دانش‎آموزان باشد.

آقامحمدی با بیان اینکه "هزینه کردن برای آموزش و پرورش، هزینه پرت نیست بلکه سرمایه‎گذاری برای آینده مملکت است"، اضافه کرد: اگر آموزش و پرورش مؤثر و مفید نباشد، قطع به یقین ما کشور خوبی نخواهیم داشت، چون مسئولان هم از دل آموزش و پرورش بیرون می‎آیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه "مطالبات فرهنگیان باید پرداخت شود"، افزود: در بودجه سال بعد برای معوقات معلمان برنامه‎های خوبی دیده شده و باید به آموزش و پرورش توجه ویژه شود.

وی با اشاره به اینکه "متأسفانه عدالت در ضریب‎های حقوقی در درون آموزش و پرورش اجرا نمی‎شود"، اظهار کرد: نظام رتبه‎بندی باید اجرا شود و کل طبقات آموزش و پرورش را در این نظام ببینند تا اینطور نباشد که کسی لطمه بخورد و عده‎ای نفع ببرند.

آقامحمدی با بیان اینکه "آموزش و پرورشی‎ها مشکلات زیادی دارند"، تأکید کرد: جامعه‎ای آسیب می‎بیند که آموزش و پرورش قوی و قدرتمندی نداشته باشد و آموزش آن عقب بماند.

انتهای پیام

کد N772026