تقدیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از قوه قضاییه

انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور پیرامون برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی و برگزاری دادگاه مهدی هاشمی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: قوه قضائیه بار دیگر ثابت کرد که در برخورد با متجاوزین به اموال ملت قاطع بوده و نسبت خانوادگی یا ارتباط اقتصادی و سیاسی با برخی مسئولین و وارد کردن فشار از سوی آنان، موجب نخواهد شد که با غارت کنندگان دارایی‌های کشور، با اغماض و چشم پوشی رفتار شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

عدالت و عدالت‌خواهی مفاهیمی هستند که از آغاز انقلاب تا به امروز در صدر مطالبات ملت شریف ایران قرار دارند و مردم همواره از مسئولین این انتظار را داشته‌اند که با متخلفین برخورد کرده و ذره‌ای از حقوق ملت در برابر سوء استفاده‌ کنندگان کوتاه نیایند. حال امروز عده‌ای پیدا شده‌اند که به واسطه نسبت‌شان با برخی از متنفذین و با سوءاستفاده از جایگاه و منصب حکومتی و سیاسی خود، سعی در سوءاستفاده از بیت‌المال دارند، غافل از این‌که نیت‌های پلیدشان بالاخره در برابر ملت آشکار می‌گردد و روزی باید در محضر مردم پاسخ‌گوی اعمال‌شان باشند.در چنین شرایطی ذکر چند نکته در این راستا ضروری به نظر می‌رسد:

۱) جنبش دانشجویی مسلمان و از جمله آن « اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور» در راستای فرامین مقام معظم رهبری که «عدالت‌خواهی» را لُب انتظاراتشان از جنبش دانشجویی دانسته‌اند، لحظه‌ای از عدالت‌طلبی و عدالت‌خواهی به ویژه در حوزه اقتصادی، دست نکشیده و مطالبه رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی و برخورد قاطع و صریح با متخلفین را از دستگاه قضا خواستار بوده و در آینده نیز خواهد بود.

۲) قوه قضائیه باید به گونه‌ای عمل کند که سوءاستفاده کنندگان از بیت‌المال بدانند با وجود گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در اوج صلابت قرار دارد و در هر شرایطی دست متجاوزین و مفسدین اقتصادی از بیت‌المال را کوتاه خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که هر شخصی در هر لباسی و با هر کسوت و جایگاهی، حق ملت ایران را به تاراج ببرد، خواه شهردار اسبق تهران باشد، خواه معاون رئیس‌جمهور باشد و یا خواه فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام.

۳) قوه قضائیه بار دیگر ثابت کرد که در برخورد با متجاوزین به اموال ملت قاطع بوده و نسبت خانوادگی یا ارتباط اقتصادی و سیاسی با برخی مسئولین و وارد کردن فشار از سوی آنان، موجب نخواهد شد که با غارت کنندگان دارایی‌های کشور، با اغماض و چشم‌پوشی رفتار شود. این مهم نیز به وضوح در جریان محاکمه مهدی هاشمی رفسنجانی، پرونده محمدرضا رحیمی و همچنین در محاکمه افرادی نظیر بابک زنجانی و شهرام جزایری و امیرخسرو آریا دیده شد تا بار دیگر همه ملت بدانند که دستگاه قضایی با کسانی که قانون را زیر پا می‌گذارند با قاطعیت تمام و بدون تبعیض برخورد خواهد کرد. البته انتظار جنبش دانشجویی مسلمان و عدالتخواه این بود که خیلی زودتر از این به دادگاه آقازاده فاسد رسیدگی شود، تا بر همه فاسدان محرز شود که در اسرع وقت به اشد مجازات می‌رسند.

۴) ما دانشجویان، شجاعت و قاطعیت مقام محترم قضایی، قاضی مقیسه را در جریان رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی می‌ستائیم و می‌دانیم که اگر نبود ولایت پذیری مسئولین محترم این دستگاه و ایستادگی ایشان در برابر فشارهای قلدر مآبانه، و توهین‌ها و جو سازی‌های رسانه‌هایشان، قطعا نتیجه این رسیدگی چیزی جز این می‌شد. اگرچه حکم صادره بدوی بوده و هنوز کیفیت و کمیت آن چنان مشخص نشده، از دید اعضای این اتحادیه معین است که بایستی دستگاه قضا برای مفاسد بزرگ مجازات بزرگ قائل شود تا هم درس عبرتی باشد برای آنان که نقشه فساد در ذهن دارند و هم نمادی باشد از اقتدار نظام در برابر مفسده‌های اقتصادی که در جمهوری اسلامی نباید جایی داشته باشند.

۵) ما اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل لازم می‌دانیم به جناب آقای هاشمی رفسنجانی یادآوری کنیم در چنین شرایطی که ملت ایران با تمام وجود در برابر زیاده خواهی دشمنان خارجی و فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم مقاومت کرده است، تخلفات گسترده مالی فرزند ایشان برای ملت بزرگ ایران غیرقابل پذیرش خواهد بود و سکوت ایشان در برابر اعمال فرزندشان هرگز از اذهان ملت ایران پاک نمی‌شود.

انتهای پیام

کد N771947