نامزد احتمالی پست ریاست جمهوری آمریکا:

برای لغو توافق هسته‌ای، با کشورهای اروپایی مقابله می‌کنم

نامزد احتمالی ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده است که در صورت لزوم برای لغو اجرای هرگونه توافق هسته‌ای با ایران در صورت پیروزی در انتخابات آینده ریاست جمهوری، با متحدان اروپایی آمریکا به شدت مخالفت و مقابله خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه کنگره و نامزد احتمالی این حزب برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس با اعلام این که رییس‌جمهور آتی آمریکا نباید مجبور به اجرای توافق هسته‌ای دولت اوباما و ایران باشد، تاکید کرد:‌ در صورت این که متحدان اروپایی آمریکا نیز از این توافق حمایت کنند، او این توافق را لغو خواهد کرد.

او ادامه داد: آمریکا می‌تواند تحریم‌های چند جانبه‌ی دیگری را در آینده علیه ایران تصویب کند و کشورهای دیگر را نیز به حمایت از این اقدام ترغیب خواهد کرد.

مارکو روبیو یکی از 47 سناتور جمهوری خواهی است که هفته گذشته نامه‌ای را خطاب به مقامات ایرانی و اعلام این که کنگره می‌تواند هرگونه توافقی را لغو کند ارسال و امضاء کردند.

اظهارات روز گذشته او در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس حتی فراتر از آن هم رفته است و با قرار دادن خود در پست ریاست جمهوری آتی آمریکا اعلام آمادگی کرده است تا در صورت لزوم با متحدان اروپایی که از این توافق حمایت کنند مقابله می‌کند.

او اظهار کرد: تنها توافقی که او حاضر به قبول آن خواهد شد توافقی است که به صورت کامل برنامه‌ی غنی سازی ایران را متوقف کند.

توافقی که هم اکنون در حال شکل گیری است در ازای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران در دهه آینده به آرامی تحریم‌های علیه ایران را لغو خواهد کرد.

نامه‌ی هفته‌ی گذشته چند سناتور کنگره برای هشدار به مقامات ایرانی، هم‌چنین توسط تد کروز و راند پاوئل، از دیگر نامزدهای جمهوری خواه احتمالی ریاست جمهوری آمریکا نیز امضاء شده بود.

انتهای پیام

کد N771873