اردوغان بار دیگر مشکل کردهای ترکیه را انکار کرد

رئیس جمهوری ترکیه ادعاهای اخیرش مبنی بر اینکه مساله‌ای تحت عنوان مشکل کردها در ترکیه وجود ندارد، تکرار کرده و گفت: تنها عدم به رسمیت شناختن هویت‌ها مشکل محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: یک بار دیگر تکرار می‌کنم. ترکیه مساله‌ای تحت عنوان مشکل کردها را ندارد. برادران کرد ما همانند دیگر بخش‌های جامعه مشکلاتی دارند. در اینجا مشکل عدم به رسمیت شناختن هویت‌ها وجود دارد.

وی افزود: در اینجا مشکلاتی همانند عدم احترام به عقاید و باورها، توسعه نیافته و محروم بودن و تحقیر شدن وجود دارد اما دولت در 12 سال اخیر تلاش کرده تا راه‌حل‌هایی را برای این مشکلات تمامی اقلیت‌های قومی و مذهبی پیدا کند.

اردوغان مدعی شد: در حال حاضر هیچ‌کس به خاطر اصالت، باور، ظاهر، سبک زندگی، عقاید و گرایش‌هایش تحت فشار یا تهدید قرار نمی‌گیرد. آیا کمی‌ها و کسری‌هایی وجود دارد؟ البته که وجود دارد اما روز به روز کمتر و کمتر می‌شود.

اردوغان لفاظی‌های چند روز اخیرش را در 15 مارس سال جاری میلادی خاطرنشان کرده و مجدداً مدعی شد، ترکیه هیچ‌گونه مساله‌ای تحت عنوان مشکل کردها ندارد و کردهای ترکیه همانند دیگر اقشار این کشور از حقوق برابری برخوردارند.

انتهای پیام

کد N771809