/نیم‌نگاهی به تحقق شعار سال 93/

فولادگر: دولت‌ها باید سیستم اجرایی خود را متناسب با شرایط روز اقتصادی اصلاح کنند

سیاسی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت‌ها باید سیستم اجرایی خود را متناسب با شرایط روز اقتصادی اصلاح کنند و در این مسیر قوانین مناسب و حساب‌شده نیز می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطق اصفهان درباره تحقق عینی شعار امسال رهبری با اعتقاد به اینکه تلاش قوای سه‌گانه بیش از عمل، به برگزاری سمینار خلاصه‌ شده است، اظهار کرد: اگرچه در این میان هر سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه باید تلاش بیشتری در زمینهٔ تحقق عملی و عینی شعار امسال رهبری یعنی "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" انجام می‌دادند اما دولت به‌واسطه نقش مهم و مؤثر خود در اداره کشور باید تلاش بیشتری را از خود نشان می‌داد.

وی با بیان اینکه نمود فعالیت‌های اقتصادی در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی است، افزود: بسترسازی فرهنگی از یک‌سو و تلاش برای ایجاد مدیریت جهادی برای تقویت ارزش‌های فرهنگی از سوی دیگر ازجمله مواردی است که می‌تواند کشور را دررسیدن به مقاصد و اهداف اقتصادی یاری دهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کاستی‌های موجود در سیستم اجرایی در بعد اقتصادی بخش بزرگی از موانع تحقق شعار رهبری را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: دولت‌ها باید سیستم اجرایی خود را متناسب با شرایط روز اقتصادی اصلاح کنند و در این مسیر قوانین مناسب و حساب‌شده نیز می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای سلامی ادامه داد: به‌عنوان‌مثال قانون خدمات کشوری، اجرای اصل 44 قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام اداری که از سوی مقام معظم رهبری و با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام به دستگاه‌های مختلف ابلاغ‌شده است ازجمله ضوابط و قوانینی است که می‌تواند در عمل دولت را در رسیدن به مقاصد اقتصادی خودیاری دهد.

فولادگر با تأکید بر اینکه مجلس نیز به وظایف خود در قبال شعارهای رهبری به‌خوبی عمل‌ نکرده است، خاطرنشان کرد: باوجود تلاش‌های خوب و سازنده صورت گرفته در بخش قانون‌گذاری و تصویب برخی لوایح کارگشا مانند لایحه رفع موانع تولید، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هنوز در بخش نظارت نتوانسته‌اند به وظایف تعریف‌شده خود عمل کنند اگرچه در ماه‌های گذشته تعدادی از نمایندگان خانه ملت با تدوین یک گزارش نظارتی پیرامون مباحث کلان اقتصادی سعی در همکاری سازنده با دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

وی برگزاری همایش‌های دوره‌ای در خصوص شعارهای رهبری را خوب اما ناکافی دانست و تصریح کرد: این همایش‌ها اگرچه می‌تواند نقش مهمی در نزدیک کردن عقاید و دیدگاه‌های افراد نخبه و کاردان داشته باشد اما تا زمانی که در جامعه نمود علنی پیدا نکند بی‌فایده و بی‌نتیجه است.

انتهای پیام

کد N771669