تحلیلگر آمریکایی: واشنگتن باید پایگاه‌های نظامی را به روسیه نزدیکتر کند

یک تحلیلگر نظامی آمریکا گفت که تحریم‌های اقتصادی و رزمایش‌های ناتو در نزدیکی مرز روسیه برای تضمین امنیت اروپا کافی نیست و واشنگتن باید پایگاه‌های هوایی و زمینی خود را به شرق اروپا منتقل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژنرال "جک کین"، تحلیلگر نظامی شبکه فاکس‌نیوز گفت که تحریم‌های غرب به جای اینکه قدرت کرملین را تضعیف کند، در واقع آن را تقویت کرده است. روسیه به رزمایش‌های مشترک در بالتیک با حضور هزاران تن از سربازان پنتاگون واکنش نشان و رزمایش خود را با حضور 38 هزار نظامی، 110 هواپیما و بیش از 50 کشتی و زیردریایی برگزار کرد.

ژنرال کین در ادامه سخنانش گفت: تمامی اقدامات غرب برای اینکه به وضوح نشان دهد که اروپا از ناحیه شرقی امن است، کافی نبوده است. ما باید قاطعانه‌تر عمل کنیم.

این تحلیلگر نظامی افزود: گمان می‌کنم که ما باید این مساله را درک کنیم که مسائل امنیتی در اروپا دیگر در مرکز اروپا نیست که ما زمانی با تحولات پس از جنگ جهانی دوم روبه‌رو بودیم. حقیقت این است که کانون بحران‌ها هم‌اکنون در شرق اروپاست و بنابراین ما باید پایگاه‌های دائمی در آنجا ایجاد کنیم و پایگاه‌های هوایی و زمینی را بیشتر به سمت شرق اروپا ببریم. در واقع ما باید آنها را از محل کنونی آنها در مرکز آلمان منتقل کنیم و این هزینه دارد.

وی افزود: با این حال هزینه‌ کردن درباره آن ارزش دارد و این پیام را به پوتین منتقل می‌کند که کشورهای بالتیک برای ما اهمیت دارد و آنها بخشی از ناتو هستند و ما هیچ چالشی را علیه آنها نمی‌پذیریم. قطعا این اقدام پیام واضحی را به روسیه ارسال می‌کند و آنها متوجه می‌شوند که وضعیت امنیتی در اروپا تغییر کرده است.

انتهای پیام

کد N771610