با تاکید بر نقش مثبت ایران و حزب‌الله در سوریه؛

مشاور اسد: تغییر موضع آمریکا درباره سوریه اقدامی تبلیغاتی است

سیاسی

مشاور سیاسی بشار اسد ضمن مثبت خواندن نقش ایران و حزب‌الله در سوریه، تغییر در مواضع بین‌المللی در قبال بحران این کشور را اقدامی رسانه‌ای و تبلیغاتی خواند و گفت: تغییر واقعی زمانی حاصل می‌شود که کشورهای منطقه به حمایت خود از تروریست‌ها پایان دهند.

مشاور سیاسی بشار اسد ضمن مثبت خواندن نقش ایران و حزب‌الله در سوریه، تغییر در مواضع بین‌المللی در قبال بحران این کشور را اقدامی رسانه‌ای و تبلیغاتی خواند و گفت: تغییر واقعی زمانی حاصل می‌شود که کشورهای منطقه به حمایت خود از تروریست‌ها پایان دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه خبری المنار لبنان گفت: چهار سال است که مردم سوریه قربانی حملات خشونت‌باری هستند که فرهنگ، تاریخ، وحدت و هویت ریشه‌دار سوریه را هدف گرفته و باید بگویم هدف قرار دادن سوریه، در واقع بخشی از طرح شومی است که هدفش نابود کردن هویت منطقه است و آمریکا این طرح را از سال 2003 میلادی با اشغال عراق آغاز کرد و هدف از این اشغالگری ایجاد تفرقه میان عرب‌ها و از بین بردن نقش منطقه‌ای و بین‌المللی کشورهای عربی است تا از این طریق اسرائیل را به عنوان "کشور یهودی" که اطرافش را کشورهای طائفه گرا احاطه کرده‌اند در منطقه حاکم کند.

وی افزود: ما امروز شاهد درگیری‌هایی برای تجزیه سودان، لیبی، عراق، سوریه و یمن هستیم که هدف اصلی این درگیری‌ها ایجاد تنش ساختگی و شعله‌ور کردن آتش جنگی است که از سوی قدرت‌های خارجی حمایت می‌شود و پایداری ارتش و مردم سوریه به خاطر ادامه مقاومت در برابر این توطئه خطرناک و الگو شدن برای دیگر کشورهای منطقه است تا آنها نیز مقابل این درگیری‌ها، عقب‌نشینی نکنند. جنگ امروز اکثر کشورهای عربی، جنگ بر سر موجودیت و بقاء است پس مقاومت شرط اصلی ادامه حیات است و ادامه نقش مقاومت در برابر صهیونیسم و استعمار و همچنین اتحاد کشورهای منطقه منجر به پیروزی نهایی کشورهای عربی علیه ظلم می‌شود.

بثینه شعبان درخصوص رابطه میان تکفیری‌ها و رژیم صهیونیستی در مرزهای جنوبی سوریه نیز ظهار کرد: به نظر من روابط میان اسرائیل و تروریست‌ها در سوریه یک رابطه بسیار نزدیک است و تروریست‌ها تنها برای اسرائیل به منزله یک ابزار هستند به همین خاطر کشورهای عربی منطقه وارد یک جنگ وحشیانه شده‌اند که نمی‌شود به سرعت عوامل ایجاد آن را شناسایی کرد چراکه تکفیری‌ها علاوه بر اقدامات جنایتکارانه خود به طور برنامه‌ریزی‌شده‌ در حال نابودی میراث، فرهنگ و هویت جامعه سوریه و زیرساخت‌های اقتصادی کشور هستند تا از این طریق موجودیت کشورهای عربی در عرصه منطقه و بین‌المللی را از آنان سلب کنند.

وی تصریح کرد: طرفی که از ادامه جنگ در سوریه نفع می‌برد، در وهله اول اسرائیل و سپس تمام کشورهایی هستند که به طمع دستیابی به سوریه، ثروت و منافع آن با اسرائیل مشارکت و همکاری می‌کنند.

بثینه شعبان درخصوص اظهارات اخیر جان کری، وزیر خارجه آمریکا مبنی بر مذاکره با بشار اسد و تغییر مواضع بین‌المللی در قبال سوریه گفت: تغییر در مواضع بین‌المللی تنها یک اقدام تبلیغاتی و رسانه‌ای است؛ چراکه تروریست‌ها در سوریه همچنان حضور دارند و تغییر واقعی زمانی حاصل می‌شود که کشورهای منطقه به حمایت خود از تروریست‌ها پایان دهند و برای مبارزه با تروریسم تصمیمات و قطعنامه‌های شورای امنیت را اجرا کنند.

وی درخصوص نقش ترکیه، عربستان و قطر در خصوص بحران سوریه گفت: ترکیه، عربستان و قطر نقش بسیار مهمی در حمایت از تروریسم ایفا می‌کنند و با حمایت خود کشور و مردم سوریه را هدف قرار داده‌اند؛ چراکه هنوز یک جامعه بین‌المللی کارآمد وجود ندارد و هیچ فشاری برای اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت اعمال نمی‌شود، لذا نقش این کشورها در حمایت‌ از تروریسم همچنان ادامه دارد و این مساله به ضرر ثبات و امنیت منطقه و جهان است.

بثینه شعبان در ادامه درباره کشورهای حامی سوریه عنوان داشت: ما در منطقه هم‌پیمانانی داریم که در مقابله با تروریسم از ما حمایت می‌کنند و نقش مثبت ایران و حزب‌الله در حمایت از مردم سوریه بسیار چشمگیر است. ما همچنین از موضع روسیه در حمایت از کشورمان بسیار قدردانی می‌کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: کشورهایی که در جنگ علیه تروریسم به سوریه کمک می‌کنند طرف‌هایی هستند که به صلح و امنیت منطقه پایبندند؛ چراکه مساله صلح و امنیت در تمام کشورهای جهان امری است که با همکاری گروهی محقق می‌شود و هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی جان سالم به در ببرد. و موضع ضدتروریستی سوریه در حقیقت موضع‌گیری دربرابر تروریسم در تمام کشورهای جهان است و دفاع از امنیت و ثبات سوریه همان دفاع از امنیت و صلح تمام کشورهای منطقه و جهان است.

انتهای پیام

کد N771608