ادامه مذاکرات وزیران خارجه ایران و آمریکا در لوزان سوئیس / مذاکره کنندگان از پیشرفت می گویند

مذاکرات هسته ای

چهارمین دور مذاکرات وزیران امور خارجه ایران و آمریکا صبح امروز در لوزان سوئیس برگزار می‌شود. سومین روز مذاکرات هسته‌ای در حالی پایان یافت که مذاکره کنندگان ایرانی و اروپایی از پیشرفت در گفتگوها خبر دادند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سومین دور نشست وزرای خارجه آمریکا و ایران با حضور معاونان آنها و صالحی و مونیز که از ساعت 17 دیروز به وقت تهران آغاز شده بود پس از 5 ساعت به پایان رسید.

صبح دیروز نیز وزرای خارجه آمریکا و ایران به همراه معاونانشان و صالحی و مونیز پای میز مذاکره رفتند که پس از دو ساعت به پایان رسید اما مونیز و صالحی گفت‌وگوهای فنی خود را ادامه دادند.
کری و ظریف روز دوشنبه نیز هم به مدت پنج ساعت با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر انرژی آمریکا دیدار و گفت‌وگو کردند. پس از آن دیدار، ظریف راهی بروکسل شد و دیداری با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس داشت.
قرار است امروز و فردا نشست ایران و گروه  1 + 5 در سطح مدیران کل سیاسی برگزار شود . دور جدید مذاکرات هسته ای در حالی از 24 اسفند در لوزان آغاز شده که با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل برای رسیدن به چارچوب توافق جامع ، گفت‌وگوها اهمیت دوچندان یافته است.
کد N771586