شیخ الاسلام در دیدار با سفیر بلژیک در تهران:

اجلاس بین‌المجالس جهانی فرصت مناسبی برای همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم است

مجلس شوراي اسلامي

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اجلاس آتی اتحادیه بین‌المجالس جهانی در هانوی ویتنام فرصت مناسبی برای همکاری و همبستگی بیشتر نسبت به موضوعات و زمینه‌های مهم مورد علاقه از جمله مبارزه با تروریسم است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) فرانسوا دله سفیر بلژیک در تهران با حسین شیخ الاسلام مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شیخ الاسلام در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت روابط میان ایران و بلژیک گفت: با تلاش و مساعی مشترک امیدواریم شاهد توسعه و گسترش همکاری‌های فی‌مابین در حوزه‌های گوناگون باشیم.

وی با اشاره برخی مسائل منطقه از جمله تحولات سوریه گفت: در کشورهایی که هیچ یک از معیار های دموکراسی در آن‌ها رعایت نمی‌شود حق اظهارنظر درباره آزادی و دموکراسی را ندارند؛ چراکه این کشورها باید نخست نسبت به اجرای اصول دموکراسی در کشور خود کنند.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: تشریک مساعی و همکاری مشترک جهت جلوگیری از وقوع حوادث مشابه سوریه در سایر کشورهایی که دچار بحران هستند ضروری است.

وی با اشاره به اجلاس آتی اتحادیه بین‌المجالس جهانی در هانوی ویتنام گفت: برگزاری اجلاس آتی اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) فرصت مناسبی برای همکاری و همبستگی بیشتر نسبت به موضوعات و زمینه های مهم مورد علاقه از جمله مبارزه با تروریسم است.

در ادامه این دیدار فرانسوا دله با اشاره به پیشینه مثبت روابط میان ایران و بلژیک گفت: به توسعه و گسترش این روابط در عرصه‌های مختلف امیدواریم.

وی در ادامه نقش ایران در منطقه را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: بلژیک نسبت به توسعه همکاری‌های فی مابین در حوزه‌های گوناگون علاقه‌منداست.

سفیر بلژیک در تهران افزایش رفت و آمد و تبادل های هیئت های پارلمانی را بسیار بر شمرد و نسبت به همکاری و تعامل هرچه بیشتر در نهادها و اجلاس های بین‌المللی از جمله اجلاس بین‌المجالس جهانی ابراز تمایل کرد.

انتهای پیام

کد N771508