جلسه هشتم مذاکرات حزب‌الله و جریان المستقبل لبنان امروز برگزار می‌شود

لبنان

رئیس پارلمان لبنان در آستانه آغاز دور هشتم مذاکرات میان جریان المستقبل با حزب الله لبنان طی امروز (چهارشنبه) تصریح کرد که همه چیز بر وفق مراد است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در خصوص مذاکرات حزب الله با جریان المستقبل عنوان داشت: همه چیز بر وفق مراد است به من اطمینان داده شده است که مذاکره کنندگان که دو پرونده امنیتی و ریاست جمهوری را برسی خواهند کرد، در این جلسه حضور خواهند یافت.

وی خاطرنشان کرد: پرونده نخست در مورد دو طرح امنیتی ضاحیه جنوبی بیروت و بقاع در شمال و تکمیل توافق‌های پیشین در مورد این دو طرح امنیتی است، پرونده دوم در خصوص راه‌های توافق بر سر انتخابات رئیس جمهوری و رفتن به پارلمان برای انتخاب رئیس جمهوری است اما در میز مذاکرات اسامی نامزدها مطرح نخواهد داشت.

منابع هشت مارس تاکید کردند: فضایی که دو روز گذشته حاکم بود یقینا تاثیر خود را بر این جلسه می‌گذارد. به ویژه این احتمال بود که این مذاکرات بسیار به کاهش تنش‌ها کمک کرده باشد اما مواضع اخیر جریان المستقبل ممکن است تنش‌ها را به جای اول خود بازگرداند.

منابع هشت مارس همچنین اعلام کردند که تاکید جریان المستقبل به پایبندی‌اش به مذاکرات یک نشانه مثبت است به ویژه اینکه هیات جریان المستقبل در گذشته چنین مواضعی را در پیش نگرفته بود.

همزمان منابع جریان المستقبل خاطرنشان کردند که در جلسه امروز مسائل با صراحت مطرح و توافق جدیدی حاصل می‌شود تا از طریق آن تفاوت مذاکرات با روند سیاسی کنونی مشخص شود.

انتهای پیام

کد N771507