نماینده شهرستان‌های جنوب کرمان در مجلس:

نباید اقتصاد مقاومتی در حد شعار باقی بماند

اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبار در مجلس گفت: نباید اقتصاد مقاومتی در جامعه ما در حد شعار باقی بماند، بلکه باید نهادینه شود و متاسفانه در سال جاری در این خصوص خیلی کار اساسی و جدی انجام نشده است.

حجت‌الاسلام محمدرضا امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، درباره تحقق شعار سال 93 با نام « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اظهار کرد: نامگذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری با اهدافی از سوی معظم له صورت می گیرد اما اینکه چه اندازه تحقق پیدا می کند، بستگی به پیگیری و دنبال کردن کسانی دارد که در کار اجرایی هستند.

وی با اشاره به شعار سال جاری افزود: در حوزه اقتصادی یک اتفاقاتی افتاده و بحث جلوگیری از افزایش تورم را تا حدودی شاهد بودیم که شدت پیشروی تورم، کنترل شده است.

امیری تصریح کرد: نباید اقتصاد مقاومتی در جامعه ما در حد شعار باقی بماند، بلکه باید نهادینه شود و متاسفانه در سال جاری در این خصوص خیلی کار اساسی و جدی انجام نشده است.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبار در مجلس گفت: نباید اقتصاد و فرهنگ منحصر به یک سال باشد، باید ادامه پیدا کرده و برای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در جامعه به یک یا دو سال اکتفا نشود.

وی افزود: باید هم مجریان امر در دولت، مجلس و هم مردم با تمام قدرت به اقتصاد مقاومتی توجه کنند که اگر این بحث نهادینه شود، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، کمک زیادی به کشور خواهد کرد.

امیری در ادامه تصریح کرد: در حوزه فرهنگ در سال جاری حرکت خاصی در راستای پیاده کردن منویات مقام معظم رهبری صورت نگرفته و از سوی متصدیان این حوزه اقدام اساسی ندیدیم.

انتهای پیام

کد N771438