سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا:

در توافق احتمالی باید تمامی تحریم‌ها برداشته شود

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در توافق احتمالی باید تمامی تحریم‌ها برداشته شود، ابراز امیدواری کرد که توافق احتمالی تا 4 فروردین و با رعایت چارچوب‌ها و خطوط قرمز حاصل شود.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پیش‌بینی از نتیجه این دوره از مذاکرات گفت: ما به آینده مذاکرات خوش‌بین هستیم و امیدواریم به نتیجه برسد، این مطالبه مردم است.

وی در عین حال تاکید کرد که توافق احتمالی باید با حفظ چارچوب‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری و رعایت خطوط قرمز به دست آید و مطالبات مردم مورد توجه قرار گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا ما از دستیابی به توافق و حفظ حقوق هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم، ابراز امیدواری کرد که مذاکرات تا چند روز آینده به نقطه مثبتی برسد و تمامی شرایط ایران در آن لحاظ شود.

به گفته سبحانی‌نیا، در توافق احتمالی باید حقوق هسته‌ای ایران و چرخه سوخت در نظر گرفته شود و موارد مطروحه در مورد فردو، نطنز و آب سنگین اراک مورد توجه قرار گرفته شود.

وی همچنین گفت که نباید در مذاکرات به مساله موشکی ایران و سایر مواردی که به موضوع هسته‌ای ربطی ندارد ورود پیدا کنند و در عین حال برداشتن تمامی تحریم‌ها در توافق مدنظر قرار گرفته شود.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از دستیابی به توافق ابتدایی تا 4 فروردین، تاکید کرد که این کار پیچیده‌ای است البته باز هم ما کاملا خوش‌بین برای دستیابی به نتیجه مثبت نیستیم ولی امیدمان را نیز از دست نمی‌دهیم.

انتهای پیام

کد N771410