ارتش روسیه چند واحد خود را در حالت آماده‌باش رزمی قرار داد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، بخشی از نیروهای ارتش این کشور در چارچوب مانور نظامی در منطقه شمالگان به حالت آماده‌باش رزمی در آمدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه دستور برگزاری یک مانور نظامی را صادر کرد. هدف از این مانور، بررسی میزان آمادگی ناوگان شمالی نیروی دریایی روسیه است که مسئولیت دفاع از مناطق و مرزهای شمال غرب این کشور را دارد. این ناوگان به منطقه شمالگان و اقیانوس اطلس از طریق پایگاه‌های روسیه در دریای بارنتز و دریای نروژ دسترسی دارد.

این در حالی است که رزمناوهای ناتو، مانورهای نظامی خود را در دریای سیاه و در آب‌های بین‌المللی نزدیک ساحل بلغارستان آغاز کرده‌اند. هدف از مانور ائتلاف ناتو، اطمینان دادن به کشورهای عضو اروپای شرقی این ائتلاف در مقابل رفتار غیر قابل پیش‌بینی روسیه اعلام شده است.

روسیه، ناتو را به خاطر اجرای این مانور نظامی به در پیش گرفتن رفتار خصمانه متهم کرده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که واحدهایی از ناوگان حوزه بالتیک، فرماندهی استراتژیک جنوب روسیه و نیروی هوابرد خود را نیز به حالت آماده‌باش رزمی در آورده است.

به گزارش بی.بی.سی، وزارت دفاع روسیه همچنین می‌خواهد با این مانور میزان توانایی ارتش این کشور در انتقال نیروهای بیشتر از مرکز روسیه به مناطق مرزی را آزمایش کند.

این وزارتخانه تصریح کرده که ۵۰ فروند هواپیمای جنگی و هلیکوپتر به مناطق هوایی شمالی فرستاده می‌شوند. سه گروه از ناوهای جنگی روسیه نیز هم اکنون وارد دریای بارنتز شده‌اند.

روسیه همچنین جت‌های بمب‌افکن توپولوف با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را برای شرکت در مانور نظامی این کشور به کریمه فرستاده است.

چند روز پیش اولین سالگرد جدایی کریمه از اوکراین و الحاق آن به روسیه بود. روابط روسیه و غرب از زمان بالا گرفتن جنگ داخلی در اوکراین با تنش همراه بوده و درگیری‌های شرق اوکراین به این تنش دامن زده است.

انتهای پیام

کد N771323