هیات پارلمانی 7 فروردین برای شرکت در اجلاس مجمع بین المجالس عازم هانوی می‌شود

هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در یکصد و سی و دومین اجلاس مجمع بین المجالس جهانی (IPU) هفتم فروردین عازم هانوی ویتنام می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، این هیأت به سرپرستی دکتر سید احمدرضا دستغیب، رئیس شورای اجرایی گروه بین المجالس کشورمان و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی علاوه بر شرکت در اجلاس مزبور با مقامات بلندپایه سیاسی و پارلمانی کشورهای جهان نیز دیدار و گفت‌و‌گو خواهد کرد.

در اجلاس بهاره مجمع اتحادیه بین المجالس که به مدت شش روز در مرکز کنفرانس‌های بین المللی پایتخت ویتنام برگزار می‌شود بیش از 120 هیأت از گروه‌های پارلمانی کشورهای عضو این اتحادیه شرکت خواهند کرد.

در این اجلاس هیأت‌های شرکت کننده از جمله هیأت جمهوری اسلامی ایران پیرامون موضوعاتی همچون اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جهان با رویکرد تحقق اهداف توسعه هزاره، جنگ سایبری به عنوان تهدیدهای جدی علیه صلح و امنیت بین الملل، مشکل آب در مدیریت منابع آبی در جهان، بهداشت و سلامت زنان و کودکان، دموکراسی در عصر دیجیتال، دستاوردها و چالش‌های سازمان ملل متحد از بدو تاسیس تاکنون، ایدز در جهان در قالب کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تخصصی دائمی اتحادیه بین المجالس، به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

همچنین در طول برگزاری این مجمع نمایندگان زن پارلمانی جهان فرصت خواهند داشت و پیرامون مسائل و مشکلات فرا روی زنان در سطح جهان، ارتقای مشارکت آنان در جوامع مختلف و همچنین موضوعات مطرح نظر اجلاس هانوی گفت‌و‌گو کنند.

گروه جمهوری اسلامی ایران همچنین موضوعی را با عنوان "نقش اتحادیه بین المجالس جهانی در مقابله با تهدید فزاینده تروریسم" به عنوان ماده اضطراری کنفرانس پیشنهاد کرده و در آن از پارلمان‌های جهان خواسته است نسبت به مبارزه با تروریسم و افراط‌ ‌گرایی که بخش‌های مختلف جهان را در برگرفته اقدام عملی و جدی نمایند.

موید حسینی صدر (دبیر کل گروه بین المجالس) و عضو کمیته صلح و امنیت بین الملل اتحادیه، یوناتن بت کلیا (نایب رئیس شورای اجرایی گروه بین المجالس ، کاظم جلالی (عضو کمیته حقوق بشر نمایندگان مجالس اتحادیه بین المجالس) جواد جهانگیرزاده (عضو کمیته روابط اتحادیه بین المجالس با سازمان ملل)، حسین سبحانی نیا (عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی) علیرضا سلیمی (عضو شورای بین المجالس) ،‌غلامرضا نوری قزلجه (عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس) و لاله افتخاری (عضو کمیسیون فرهنگی مجلس) از دیگر اعضای هیأت اعزامی می باشند.

همچنین علی افراشته، معاون اجرایی رئیس مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع دبیران کل مجالس اتحادیه،‌ در جلسات مربوط شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N771166