روحانی:‌ فاز ۱۲ پارس جنوبی نماد گذشتن کشور از سد تحریم‌هاست/ دلیل مذاکره، ‌تحریم‌ها نیست

حسن روحانی,گاز

رئیس جمهور با تاکید براینکه دوران تحریم و اعمال محدودیت‌ها و فشار بر جمهوری اسلامی ایران به پایان رسیده است، گفت: فاز ۱۲ پارس جنوبی نماد عبور ایران از سد تحریم‌های غرب است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقلاز تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در حاشیه مراسم افتتاح رسمی فاز 12 پارس جنوبی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه فاز 12 پارس جنوبی در شرایط تحریم‌های اقتصادی غرب تکمیل شده است، گفت: با افتتاح فاز 12 پارس جنوبی می‌توان اذعان داشت دوران تحریم و اعمال محدودیت‌ها و فشار بر جمهوری اسلامی به پایان رسیده است.

او با اشاره به حضور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ایران در سوئیس گفت: ما به همه مذاکره‌کنندگان که با جمهوری اسلامی ایران مذاکره می‌کنند با افتخار اعلام می‌کنیم ‌تحریم‌ها عامل و سبب مذاکره نشده است و اینکه ما در زمان تحریم توانسته‌ایم فازهای عظیمی را به ثمر بنشانیم معنایش این است که اگر چه تحریم مشکلاتی را برایمان درست کرده ولی مانع پیشرفت ما نشده است.

رئیس‌جمهور گفت: اگر ما در این مذاکرات به نتیجه نهایی برسیم این موضوع به نفع ایران، منطقه و جهان و 1+5 است پس کاری انجام دهیم که نفع همه در اوست، باید این نکته را خاطر نشان کنم که دوران فشار از طریق تحریم پایان یافته است.

این خبر درحال تکمیل است...

 


45231

 

کد N771137