ابراز نگرانی نبیل العربی از افزایش تفکرات افراطی در منطقه

اتحاديه عرب

دبیرکل اتحادیه عرب با ابراز نگرانی نسبت به افزایش پدیده گسترش تفکرات افراطی در سخنرانی‌های سیاسی و رسانه‌ای در منطقه‌ عربی، خواستار مقابله با این تفکرات شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری بانت یمن، نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب در بیانیه‌ای طی امروز به مناسب هفتمین سالگرد روز جهانی حقوق بشر در کشورهای عربی با شعار "آزادی بیان و عقیده حق و مسئولیت است" گفت: تاسف انگیز است که امروز در منطقه کشورهای عربی شاهد پدیده خشونت و تبعیض علیه اشخاص و گروه‌های مختلف تنها به دلیل اختلافات عقیده و گرایش هستیم.

العربی با اشاره به اینکه این تفکرات افراطی در حال گسترش است و امروز به یکی از منابع تغذیه گروه‌ها و تشکیلات تروریستی مختلف تبدیل شده است بر اجتناب از اختلاف افکنی و کینه توزی‌های قدیمی و آسیب رساندن به بافت اجتماعی جوامع عربی و اسلامی تاکید کرد.

وی اظهار داشت: اگر آزادی بیان و عقیده ایجاد شود در مقابل مسئولیت‌هایی نیز در چارچوب حدودی که توافقنامه‌ها و قراردادهای بین‌المللی و منطقه‌ای مشخص کرده است، نیز وجود دارد.

العربی در ادامه با بزرگداشت هفتمین سالگرد روز حقوق بشر در کشورهای عربی گفت: در این روز بر اهمیت احترام و حمایت از حقوق بشر در کشورهای عربی تاکید می‌کنیم.

دبیرکل اتحادیه عرب با اشاره به منشور عربی حقوق بشر گفت: براساس این منشور هر شخصی بدون توجه به نژاد، رنگ پوست، ملیت، زبان، باور دینی، عقیده یا تفکراتش از حق آزادی عقیده و دین برخوردار است.

انتهای پیام

کد N771076