کویت 11 فروردین میزبان کنفرانس کشورهای اهداکننده به سوریه

کویت 31 مارس جاری ( 11 فروردین) میزبان سومین کنفرانس کشورهای اهداکننده به سوریه برای بهبود اوضاع انسانی این کشور با مشارکت 78 کشور و بیش از 40 هیات و نهاد بین‌المللی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، ضاری العجران، مسئول اداره مراسم در وزارت خارجه کویت با اعلام این خبر تاکید کرد: صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت در مراسم افتتاحیه این نشست به سخنرانی می‌پردازد و پس از وی نیز بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، والری آموس، معاون بان کی مون در امور بشردوستانه، آنتونیو گوتیرس، کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل و هلن کلرک، مدیر برنامه سازمان ملل سخنرانی خواهند کرد.

همچنین جلسه افتتاحیه این کنفرانس در سطح وزرای خارجه کشورهای شرکت کننده برگزار می‌شود.

العجران افزود: در این کنفرانس کشورهای اهداکننده به سخنرانی می‌پردازند و میزان کمک خود را به سوریه برای بهبود اوضاع انسانی این کشور اعلام خواهند کرد. پس از پایان جلسات نیز صباح خالد الحمدالصباح با بان کی مون کنفرانس مطبوعاتی را برگزار می‌کند.

دولت کویت طی سال‌های 2013 و 2014 میزبان دو کنفرانس برای کشورهای اهداکننده به سوریه با مشارکت تعدادی از کشورهای عربی و خارجی و نهادهای غیردولتی منطقه‌ای و بین‌المللی بود.

کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس اول به پرداخت 1.5 میلیارد دلار و در کنفرانس دوم 2.4 میلیارد دلار کمک به سوریه متعهد شدند.

در همین راستا شورای امور خارجه اتحادیه اروپا از شرکای بین‌المللی خود خواست تا در سومین کنفرانس کشورهای اهداکننده در کویت حمایت بیشتری را از سوریه برای بهبود اوضاع انسانی این کشور به عمل آورند.

در بیانیه این شورا آمده است: ما بار دیگر پایبندی خود را به ارائه بسته کمکی جدید به آوارگان سوری شامل کمک‌های بشردوستانه جهت بهبود اوضاع انسانی این کشور اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N771035