طلا در گفت‌وگو با ایسنا:

اصولگرایان در حال حاضر رهبری واحد در فعالیت‌های انتخاباتی ندارند

انتخابات مجلس

نماینده تهران با تاکید بر این که یکی از نقاط قوت اصولگرایان باور و اعتقاد آن‌ها به نظام و انقلاب و رهبری است، تاکید کرد‌: یکی از مشکلات اصول‌گرایان این است که رهبری واحد در امر و فعالیت های انتخابات حداقل در حال حاضر را ندارند.

حسین طلا در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص استراتژی انتخاباتی اصولگرایان در انتخابات آینده، اظهارکرد:‌ یکی از چالش‌های بزرگی که در کشور با آن مواجه هستیم این است که در ماه های منتهی به انتخابات برنامه‌ریزی قوی برای به دست آوردن پست و مناصب انجام می‌شود اما واقعیت این است که وقتی تمام برنامه ریزی‌ها محدود به پست‌ها باشد زمانی که آن پست به دست آمد برنامه‌ای وجود ندارد و این آفت کلی همه جریان‌هاست.

وی با تاکید بر این که مطرح شدن موضوعات انتخاباتی پیش از برگزاری برای پیشرفت و توسعه کشور سم به شمار می‌رود اظهار کرد:‌ در این شرایط فرصت‌های انجام کارهای اصلی را از دست خواهیم داد زیرا وقت مدیران و امکانات کشور صرف گرفتن پست‌ها و مناصب می‌شود. در واقع اگر در جامعه فقط به این فکر کنیم که چگونه پستی را به دست آوریم این همان نگاه غربی یعنی گرفتن پست به مثابه هدف است در حالی که در نگاه اسلامی پست، وسیله است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد:‌ بنابراین وقتی یکسال مانده به انتخابات جلسات و همایش‌هایی برگزار شود یعنی تمام وقتی که می‌توانست صرف امورات و انجام کارهای مردم شود به مساله انتخابات معطوف شده و در این مدت فرصت‌ها را از دست داده‌ایم.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به برگزاری 36 دوره انتخابات در کشور گفت: فرض کنید در هر سال یک سال مانده به انتخابات درگیر فضای انتخاباتی شویم زمان زیادی را از دست داده‌ایم؛ در حالی که قانون صراحت دارد به این که یک هفته مانده به برگزاری انتخابات باید تبلیغات صورت گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین خاطر نشان کرد:‌ یکی از آسیب‌هایی که در پی مطرح شدن مسائل انتخاباتی به وجود می آید برملا شدن مشکلات یکدیگر با هدف حذف رقیب و گرفتن پست است؛ در حالی که باید در نظر داشت اگر فردی برای دیگری چاه بکند اولین شخص خودش است که در آن چاه می‌افتد.

طلا با بیان این که مردم کشور ما هوشمند و با بصیرت هستند اظهار کرد: در چنین شرایطی مردم نگاه می‌کنند که ببیند دولت تا چه اندازه توانسته مشکلات آن‌ها را حل کند و چقدر پاک دست بوده و یا به جای این که دنبال مچ گیری باشد دنبال دستگیری مردم بوده است. در واقع مردم هوشمند هستند و می‌شناسند؛ مهمترین خصوصیت نظام ما این است که دارای عامه‌ی با بصیرت است.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس درباره‌ی نقاط ضعف و یا قوت جریان اصولگرایان برای پیروزی در انتخابات اظهار کرد: نقطه قوت جریان اصولگرایی نسبت به دیگران این است که باورشان به نظام و انقلاب و رهبری بیشتر است.

طلا همچنین اظهار کرد: یکی از مشکلات اصولگرایی این بوده که مهم‌ترین عنصر یعنی نگاه ناظر به ایجاد کادر و داشتن جای مشخصی برای کادرسازی نداشتند. و دیگر این که اصولگرایان رهبری واحد در امر و فعالیت‌های انتخابات حداقل در حال حاضر را ندارند.

انتهای پیام

کد N770969