آلمان: همچنان الحاق کریمه به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسیم

در حالی که یک سال از برگزاری همه‌پرسی در منطقه شبه‌جزیره کریمه و الحاق این منطقه به خاک روسیه می گذرد، آلمان اعلام کرد که همچنان این همه‌پرسی و الحاق این شبه جزیره به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از تلاش‌های ماه‌های اخیر به منظور دستیابی به توافق صلح برای توقف درگیری‌های شرق اوکراین، مساله وضعیت شبه‌جزیره کریمه اهمیت کمتری پیدا کرد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان یکی از چهره‌های مهم مذاکرات صلح اوکراین بوده است.

استفن سایبرت، سخنگوی دولت آلمان امروز (دوشنبه) اظهار کرد: آلمان حامی اوکراین در چارچوب مرزهای به رسمیت شناخته شده بین‌المللی آن است. وی در عین حال مسکو را متهم کرد به این که صلح در اروپا را تهدید می‌کند.

سایبرت خطاب به خبرنگاران در برلین گفت: آلمان درباره بدترشدن وضعیت حقوق بشر در منطقه شبه‌جزیره کریمه و نادیده گرفتن اقلیت‌های غیر روس در این منطقه نگران است.

سخنگوی دولت آلمان همچنین گفت : برلین درباره ظاهر شدن مجدد ولادیمیر پوتین در مقابل انظار عمومی و غیبت چندروزه وی گمانه‌زنی نخواهد کرد.

سایبرت گفت: دولت آلمان در گمانه‌زنی درباره علت ظاهر نشدن پوتین در چند روز گذشته در مقابل انظار عمومی، شرکت نمی‌کند.

سخنگوی دولت آلمان، همچنین تاکید کرد: توافق آتش‌بس مینسک که با میانجیگری رهبران آلمان و فرانسه به دست آمد، باعث کاسته شدن از شدت خشونت‌ها در شرق اوکراین شده است.

سایبرت تاکید کرد: از زمانی که ما در ماه فوریه بر سر بسته مربوط به آتش‌بس در شرق اوکراین توافق کردیم می‌توان گفت که از شدت خشونت‌ها و درگیری‌های نظامی در شرق اوکراین تا حد چشمگیری کاسته شده است.

انتهای پیام

کد N770643