حاشیه‌هایی از نشست خبری امروز لاریجانی/ «چشم» رئیس به «باید» یک خبرنگار برای استیضاح وزیر صنعت

علی لاریجانی

تسنیم نوشت:

یکی از خبرنگاران در سؤال خود از رئیس پارلمان با اشاره به گرانی‌ها اخیر گفت: «باید وزیر صنعت استیضاح شود» که لاریجانی با قطع سخنان وی، گفت: «چشم».

آخرین نشست خبری علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد که با حواشی جالبی همراه بود.

* در ابتدای این نشست خبری، کاوه احمدی رئیس اداره اخبار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 110 رسانه برای طرح سؤال از رئیس مجلس درخواست مکتوب داشته‌اند، گفت که بنا بر قرعه‌ کشی صورت گرفته، 36 خبرنگار می‌توانند سؤالات خود را از علی لاریجانی بپرسند.

* مردوخی که از قدیمی ترین خبرنگاران پارلمانی به شمار می‌آید در حین نشست خبری، با هدیه‌ای به لاریجانی وی را غافلگیر کرد؛ مردوخی در سؤال خود از رئیس پارلمان نیز، به دلیل گرانی‌ها اخیر گفت: «باید وزیر صنعت استیضاح شود» که لاریجانی با قطع سخنان وی، گفت، «چشم». سپس لاریجانی خطاب به این خبرنگار گفت: شما تا اینجا یک وزیر را ذبح کردید.

* مردوخی در ادامه خطاب به لاریجانی گفت: من درخواست دیدار با شما را داشتم اما آنقدر منتظر ماندم که چشمانم آب آورد، و آقای قاضی‌زاده هاشمی چشمانم را جراحی کرد؛ لاریجانی در پاسخ به وی گفت: مطمئن هستید خوب عمل کرده است؟

* یکی از خبرنگاران اصلاح‌طلب در سؤال خود از لاریجانی گفت، ما رسانه‌ها در انعکاس اخبار (یکی از سران فتنه) محدود هستیم و مظلوم واقع شدیم که رئیس مجلس به کنایه به وی گفت: آنقدر هم که می‌گوید مظلوم نیستند.

* خبرنگاری از لاریجانی پرسید که اگر توافق نهایی بین ایران و 1+5 صورت نگیرد، مجلس چه اقدامی انجام خواهد داد، تصریح کرد: اگر توفق نشود، دنیا به آخر نمی‌رسد؛ الان که توافق نشده ما داریم زندگی می‌کنیم.

* خبرنگاری از لاریجانی خواست که از تلخ‌ترین اتفاق سال بگوید، که وی بعد از مکس، گفت به این موضوع فکر نکرده است.

* یکی از نکات جالب نشست خبری امروز این بود که نشست خبری رئیس مجلس و نایب رئیس در یک روز برگزار شد، البته باهنر با عنوان دبیرکل جبهه پیروان خط امام رهبری نشست خبری برگزار کرد، لاریجانی با عنوان ریاست مجلس.

 

45503

کد N770625