میانمار تاسف عمیق خود را به چین ابراز کرد

دولت میانمار امروز (دوشنبه) مراتب تاسف عمیق خود را به خاطر کشته شدن پنج شهروند چینی در پی انفجار بمب از هواپیمایی میانماری ابراز داشت و اعلام کرد که به صورت مشترک درباره این رخداد با پکن تحقیق انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، چین اعلام کرده که روز جمعه با رها شدن اتفاقی بمبی از یک فروند هواپیمای میانماری در یک زمین نیشکر در "یونان" چهار تن کشته و 9 تن زخمی شدند که یکی از زخمی شدگان چند ساعت بعد درگذشت.

یکی از مقامات ارشد چین روز شنبه گفت، ارتش این کشور در صورت مشاهده حمله مشابهی توسط نیروهای میانماری به خاک چین، اقدامات لازم را اتخاذ می‌کند. پکن همچنین به نشانه اعتراض سفیر میانمار در پکن را احضار کرد.

میانمار گفت، ممکن است این بمب توسط شورشیانی که در منطقه "کوکانگ" هم مرز با چین می‌جنگند، پرتاب شده باشد.

دولت میانمار در بیانیه‌ای گفت: ما تاسف عمیق خودمان را برای کشته و زخمی شدن شهروندان چینی که در مناطق مرزی زندگی می‌کنند ابراز می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: وزارت دفاع و امور خارجه این دو کشور در خصوص تحقیقات در مورد این رویداد با یکدیگر در ارتباط مستقیم هستند. تحقیقات کاملی در این باره صورت می‌گیرد تا مشخص شود که آیا شبه نظامیان کوکانگ در این رویداد دست داشته و می‌خواهند بر روابط دوستانه میان میانمار و چین تاثیر منفی گذاشته و در این منطقه مرزی بی‌باتی به وجود آورند یا خیر.

میانمار ضمن اعلام اینکه مزدوران چینی با این شورشیان می‌جنگند، از پکن خواست تا در جلوگیری از حملات تروریستی که از خاک چین به راه می‌افتد، همکاری کند.

این در حالی است که چین هرگونه حمله به میانمار از خاک کشورش را رد کرده است.

انتهای پیام

کد N770544