لاریجانی/3/: بودجه بدون کسری تنظیم شده است

به گزارش ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین، گفت: وجود حجم زیادی از پروژه‌های اجرایی کلنگ زده که بودجه کافی برای آن وجود ندارد باعث وارد شدن خسارات زیادی به کشور شده است لذا 10 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی است که ظرف سه سال پروژه‌ها را فروخته و برای افزایش سرمایه بانک‌ها استفاده کند.

به گفته وی، معادل 2 درصد بودجه عمومی دولت برای افزایش سرمایه بانک‌ها تعیین شده است؛ همچنین سطح فاینانس علاوه بر سال‌های قبل 35 میلیارد دلار است که دولت می‌تواند در پروژه‌های نفت و گاز و سایر پروژه‌ها سرمایه گذاری کند.

لاریجانی با بیان این‌که 7000 میلیارد تومان برای فروش اوراق مشارکت برای شهرداری‌ها و 10 هزار میلیارد تومان برای نفت و گاز و مهار آب‌ها در نظر گرفته شده است گفت که 500 میلیارد تومان از محل صندوق ذخیره ارزی برای آبرسانی روستاها در نظر گرفته شده همچنین 1.2 میلیارد تومان از صندوق برای تقویت بنیه دفاعی و 300 میلیون دلار از صندوق برای موسسات دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: 100 میلیارد تومان از صندوق توسعه برای رفع مشکل کمبود آب و توجه خاص به ابیاری تحت فشار در نظر گرفته شده. 3000 میلیارد تومان از محلی برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و 2 درصد درآمد شرکت‌های دولتی و بانکی برای آموزش و پرورش و 200 میلیارد تومان از محل مبارزه با قاچاق سوخت و 300 میلیارد برای گرمایش مدارس در نظر گرفته شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بودجه امسال بدون کسری تنظیم شده و از افتخار ماست که شرایط کشور به سمت صادرات غیرنفتی سوق داده می‌شود و حجم صادرات غیرنفتی افزایش پیدا می‌کند.

وی تأکید کرد: نوسانات قیمت نفت به دلیل همین تمهیدات مشکلی همچون سایر کشورهای منطقه در ایران ایجاد نکرده است.

لاریجانی از رسانه‌ها خواست که بر روی سه قانون بخشی از مقررات مالی دولت، بودجه و قانون خروج از رکود بررسی‌های لازم را انجام دهند تا سرمایه‌گذاران و کارآفرینان نسبت به ورود به این قوانین وجود نداشته باشد.

ادامه دارد ...

کد N770473