صفار هرندی: مبارزه با استکبار عنصر مشترک حرکت‌های مردمی منطقه است

سیاسی

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: عنصر مشترکی که مردم کشورهای منطقه دارند، مقاومت در برابر زیاده خواهی استکبار است و خون مجاهدان افغان برای حرم حضرت زینب(س) می ریزد و یا جوان فلسطینی که شهید می شود، یعنی بین الملل اسلامی شکل گرفته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم،محمد حسین صفار هرندی طی سخنانی در سومین اجلاس عمومی مجمع بسیج شهرستان ناحیه امام حسین(ع) قم با بیان اینکه مسوولیت اصلی ما حفظ شعائر انقلاب است، افزود: شعار انقلاب اسلامی در سال 57 توانایی این را داشته که 36 سال بعد، طاغوت های دیگری را در جهان به زیر بکشد و اراده مردمان آنها را حاکم کند.

وی انصارالله را نسخه‌ای از انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: اکسیر انقلاب امام خمینی(ره) آنقدر کارساز است که حزب الله احیا شده با نفس قدسی امام(ره)، این توانایی را می یابد که در سوریه خواست مردم را محقق کند و دست مردم را در دست ارتش قرار دهد طوری که آمریکایی ها بگویند دیگر نمی توانیم اسد را جابجا کنیم.

وی با تاکید بر این نکته که پیام انقلاب اسلامی تاثیر خودش را گذاشته است، ابراز داشت: این پیام از انسان های ضعیف، انسان های قوی و رویین‌تن می سازد.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه با اشاره به پیروزی های مردم عراق گفت: ابرقدرتی مثل آمریکا نتوانست به جرف الصخر نفوذ پیدا کند اما از همین مردم کوچه و بازار آدم هایی تربیت شدند که ظرف سه روز منطقه را از شر وجود دائمی دشمن بعثی پاکسازی می کنند و این همان تاثیر اکسیر انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: ما در اثر ورود به گفتمان انقلاب اسلامی که روحش مقاومت است، کم نیاورده و منزوی نشده ایم و در حال یارگیری هستیم و اتحادی از مستضعفان عالم را شکل می دهیم.

صفار هرندی با بیان این جمله حضرت امام(ره) که من با اطمینان می گویم اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد، افزود: ما امروز این فتوحات عظیم را در زمان رهبری خلف صالح حضرت امام یعنی رهبر معظم انقلاب می بینیم.

وی با اشاره به وضعیت مردم عراق، سوریه و یمن ادامه داد: اراده ای در کشورهای منطقه در حال تحقق است که روح آن را مقاومت تشکیل می دهد و اینها آحاد جامعه اسلامی هستند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی ابراز کرد: ورود به این بحث کارشناسان خبره خود را می طلبد اما اقتصاد مقاومتی به طور کلان در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شده است.

صفارهرندی با بیان این نکته که اقتصاد مقاومتی در هر دو بعد مصرف و تولید باید تنظیم و برنامه ریزی شود، گفت: در این راستا باید به داشته ها و واقعیات جامعه خود نگاه کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای اقتصاد مقاومتی باید برنامه داشت، افزود: در بعد نظامی برنامه ها دقیق است زیرا تجربه های دفاع مقدس از دل سینه سوخته های جنگ بیرون آمده و به دیگران منتقل شده است اما در صحنه های دیگر حضور کمتری داشته ایم و عرصه دست کسانی بوده که اعتقادی به مقاومت نداشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای سختگیری بر مردم نیست بلکه راه درست مصرف کردن را می آموزد.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی متناسب با مقدورات است و به این معنا نیست که درها را نسبت به سایر کشورهای جهان ببندیم و ایزوله شویم بلکه به این معناست که چیزی راکه در داخل تولید می شود از بیرون وارد نکنیم.

صفار هرندی با یادآوری اینکه امروزه ژئوپولیتیک جهان تغییر کرده است گفت: ما 30 سال قبل به برخی کشورها می گفتیم می خواهیم با شما رابطه راهبردی داشته باشیم قبول نمی کردند اما الان جلو آمده اند.

وی افزود: امروز در موضوع هسته ای اختلاف بین دولت آمریکا و کنگره باعث حاکمیت دوگانه در این کشور شده زیرا شنیده شدن پژواک صدای تهران در دمشق و بغداد و دیگر نقاط باعث سردرگمی سران آمریکا شده است.

مشاور فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که از اصول مذاکرات هسته‌ای دفاع می کنیم، ابراز کرد: ما در موضع قدرت هستیم و باید قدر خودمان، امکانات، ظرفیت، دوستان و دشمنان را بشناسیم و خود را در بعد شخصی، اجتماعی و ملی محاسبه و وضعیت شناسی خود را دائما رصد کنیم.

صفار هرندی، وضعیت شناسی را ضرورت و تکلیف امروز جامعه برشمرد و عنوان کرد: این موضوع یعنی اشراف دقیق نسبت به آنچه که هستیم، هر جا ضرورت دارد شعار دهیم زیرا با شعار می توان سرنوشت را تغییر داد و هر جا ضرورت ایجاب کند باید وارد صحنه عمل شد.

وی با بیان اینکه هر کشوری شرایط جغرافیایی خاص خودش را دارد، افزود: نمی شود اقتباسی عمل کرد و باید طبق شرایط و داشته‌های خودمان پیش برویم.

صفار هرندی ادامه داد: ما از وقتی خواستیم روی پای خود بایستیم، دشمن داریم و این ضعف نیست بلکه افتخار ماست زیرا در زمان پیامبر(ص) و ائمه نیز همواره دشمنی با کلام حق مشهود بود.

وی با اشاره به اینکه کشوری که دشمن دارد باید طوری برنامه ریزی کند که بتواند هم دفاعی و هم هجومی عمل کند، تصریح کرد: اصل انقلاب اسلامی تهاجم به بنیان های غرب بود و انقلاب اسلامی ابتکار حضرت امام(ره) و اولین جنگ نرم ما در مقابل طواغیت بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه غربی‌ها از زمان انقلاب فرانسه در 200 سال قبل سرنوشت جهان را بدست گرفته بودند، خاطرنشان کرد: آنها با پیروزی این انقلاب مواجه شدند در حالی که برای آنها وقوع چنین انقلابی غیر منتظره بود.

وی دانستن اینکه که در موضع دفاع هستیم یا حمله را ضروری دانست و گفت: سمت و سوی مسوولان، عزت طلبی است، اما برخی افراد ضعیف النفس که تریبون در اختیار دارند، به اسم روشنفکری استقلال سیاسی را نفی می کنند و نسخه ذلت برای مردم می پیچند.

صفار هرندی افزود: ما کشوری هستیم که اراده مردمان آن به ظهور رسیده و در مسیر تولا و تمنای مردم تا هزاران کیلومتر فراسوی مرزها نیز کشیده شده است؛ امروز پیام انقلاب اسلامی ایران در همه جا پیچیده است.

وی با اشاره به سخنان غیر اصولی برخی از افراد تصریح کرد: ما هیچ طمعی به خاک هیچ کشوری نداشته و نداریم و برای موجودیت سایر کشورها احترام قائل هستیم و حتی حاضریم برای تحقق استقلال آنها، از جان و دل هزینه کنیم.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: این افراد بر فرض اینکه به درگاه خدا به خاطر سخنان بی ربط خود توبه کنند، آثار سوء دنیایی سخن خود را چگونه بر طرف می کنند؟

انتهای پیام

کد N770460