با میانجیگری سازمان ملل؛

حضور نیروهای امنیتی در اطراف خانه نخست‌وزیر مستعفی یمن پایان یافت

سیاسی

با توافق‌های به دست آمده میان گروه انصار الله یمن و نخست وزیرمستعفی این کشور که با میانجیگری سازمان ملل انجام شد، نیروهای امنیتی از اطراف خانه وی و دیگر وزرای کابینه پراکنده شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشرة، پس از استعفای خالد بحاح، نخست وزیر یمن و منصورهادی، رئیس جمهوری این کشور، انصارالله یمن مذاکراتی را با این دو انجام داد تا اداره امور را تا تشکیل دولت جدید بر عهده بگیرند که با شکست این مذاکرات در نوزدهم ژانویه، بحاح و منصور هادی به همراه تمامی وزیران کابینه در خانه‌هایشان تحت مراقبت قرار گرفتند.

خالد بحاح در سخنانی تصریح کرد که رفتن نیروهای وابسته به انصارالله از اطراف خانه او و سایر وزیران بر اساس توافقی بوده که با رهبران حوثی‌ها و جمال بن عمر، فرستاده سازمان ملل در امور یمن صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد که برای دیدن خانواده‌اش صنعاء را ترک خواهد کرد. احتمال دارد که وی پس از ترک صنعا به عدن بگریزد. منصورهادی نیز چندی پیش صنعا را ترک کرد و راهی عدن شد و هم‌اکنون در آنجا در حال بسیج نیرو برای رویارویی با حوثی‌هاست.

بحاح عنوان داشت که استعفای دولت او نهایی است و دولت او به صورت موقت اداره امور را بر عهده نخواهد گرفت. رئیس جمهوری یمن بعد از فرار به عدن استعفای خود را پس گرفت و تاکید کرد که همچنان رئیس جمهور است.

انتهای پیام

کد N770458