رئیس جدید سنای پاکستان: باید از جنگ علیه تروریسم حمایت شود

رئیس جدید سنای پاکستان اعلام کرد، این کشور باید از مبارزات در جریان علیه تروریسم حمایت کند چرا که تنها پیروزی در این مبارزه می‌تواند بهبود وضعیت اقتصادی این کشور را تضمین کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه اینترنتی گالف نیوز، "رضا ربانی" که هفته گذشته به عنوان رئیس سنای پاکستان انتخاب شد پس از بازدید از مقبره محمدعلی جناح به سخنرانی پرداخت و هشدار داد: دموکراسی هنوز در پاکستان تهدید می‌شود و این کشور تا زمانی که ریشه‌ها و ارزش‌های دموکراتیک را در فرهنگ سیاسی خود تحکیم نکند، با چنین تهدیداتی روبرو خواهد بود.

ربانی در ادامه اظهاراتش بر ضرورت وحدت ملی در رسیدن به هماهنگی سیاسی اشاره و تاکید کرد، درگیری‌های سیاسی باید در چارچوب قانون باشند و یکی از شروط دستیابی به اهداف سیاسی این است که عملیات موجود علیه تروریست‌ها به محلی برای نزاع تبدیل نشود.

وی با اشاره به شرایط دشوار پاکستان ادامه داد، این کشور در حال حاضر در مقطع حساسی از تاریخ قرار دارد و اگر مقامات آن اشتباهی مرتکب شوند تاریخ هرگز آنها را نخواهد بخشید.

رئیس سنای پاکستان همچنین نسبت به اصلاحیه ماده 21 قانون اساسی این کشور ابراز مخالفت کرد. این ماده از قانون اساسی نقش ارتش پاکستان در جنگ علیه تروریسم را افزایش داده است. براساس این اصلاحیه جدید همچنین دادگاه‌های نظامی در سراسر کشور برپا می‌شوند تا روند رسیدگی به پرونده‌های مربوط به تروریسم و حل آنها تسریع یابد.

انتهای پیام

کد N770400

خواندنی از سراسر وب