بیش از 100 آلمانی در کنار جدایی‌طلبان در اوکراین می‌جنگند

یکی از روزنامه‌های آلمان در گزارشی نوشت، بیش از 100 آلمانی در کنار جدایی طلبان حامی روسیه در شرق اوکراین در حال مبارزه هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه وولت، مقامات امنیتی آلمان اعلام کردند، اکثر این شهروندان آلمانی اصلیت روسی دارند و بسیاری از آن‌ها سربازان سابق آلمان هستند.

یکی از سخنگویان وزارت کشور آلمان گفت، در صورتی که متوجه شود فردی قصد سفر به اوکراین برای شرکت در درگیری‌های میان جدایی طلبان حامی روسیه و نیروهای ارتش کی‌یف را دارد، اقدامات لازم برای جلوگیری از خروج وی را انجام می‌دهد.

اندری ملنیک، سفیر اوکراین در برلین نیز به روزنامه ولت گفت: من از وزرای کشور و امور خارجه آلمان خواسته‌ام تا برای جلوگیری از سفر آلمانی‌ها به شرق اوکراین با هدف شرکت در این درگیری‌ها جلوگیری کنند.

با این حال شهروندان آلمانی‌ که این کار را انجام می‌دهند همانند افرادی که برای آموزش و جنگیدن با گروه تروریست داعش به عراق و سوریه می‌روند، با تبعات و عواقب قانونی مواجه نخواهند شد. آن‌ها تنها با مدتی حبس مواجه می‌شوند.

اما اشتفان مایر، یکی از اعضای حزب "اتحاد دموکراتیک مسیحی" به رهبری آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان می‌خواهد این مساله را برای داوطلبان اوکراینی تغییر دهد. وی افزود: هنگامی که آلمان‌ها در عملیات نظامی شرکت می‌کنند باید با مسئولیت آموزش یک گروه تروریستی مواجه شوند.

مایر ادامه داد: دست کم باید حق شهروندی آلمان از افرادی که تابعیت دوگانه دارند گرفته شود.

انتهای پیام

کد N770337