درخواست سازمان‌های حقوق بشری بحرین برای آزادی علی سلمان

سیاسی

12 نهاد و سازمان بحرینی فعال در عرصه حقوق بشر از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستند تا به منظور آزادی هرچه سریعتر شیخ علی سلمان و تمام زندانیان سیاسی از زندان‌های آل خلیفه وارد عمل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری جمعیت الوفاق، یوسف ربیع، رئیس انجمن حقوق بشر بحرین به نمایندگی از 12 نهاد حقوقی در نشستی با اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل اظهار کرد که این نهادها خواهان آزادی هرچه سریعتر شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین و دیگر بازداشت‌شدگان سیاسی هستند تا عدالت در حق آنها اجرا شود.

یوسف ربیع طی سخنانی اظهار کرد: اقدام دولت بحرین در بازداشت شیخ علی سلمان، به منزله نقض آزادی سیاسی در کشور است و شیخ علی سلمان به دلیل مسائل آزادی‌خواهانه‌ای که بسیاری از شخصیت‌های حقوقی و بین‌المللی برای تحقق آن تلاش می‌کنند، بازداشت شده است.

وی افزود: شیخ علی سلمان خواهان برقراری صلح و عدالت در کشور آن هم به دور از هرگونه خشونت و درگیری در کشور است تا جایی که برای این منظور سند "به دور از خشونت" را تدوین کرده، سندی که مفاد آن بر صلح متمرکز است و خواهان تحقق مطالبات قانونی مردم بحرین و ترسیم کشوری آزاد، دموکرات و عدالت‌محور است.

یوسف ربیع در ادامه با استناد بر بند اول قانون اساسی بحرین، انجام اصلاحات واقعی در نظام آل خلیفه را خواستار شد.

یوسف ربیع تصریح کرد: سازمان‌های حقوقی بحرین از دولت می‌خواهند تا هرچه سریعتر شیخ علی سلمان را که به طور غیرقانونی بازداشت شده بدون هیچ شرطی آزاد کنند.

انتهای پیام

کد N770320