حماس خبر میانجیگری مشعل میان عربستان و اخوان المسلمین یمن را تکذیب کرد

سیاسی

یک مسئول بلند پایه سیاسی در جنبش مقاومت اسلامی حماس اخبار منتشر شده درباره میانجی‌گری خالد مشعل میان عربستان و حزب "اصلاح" وابسته به گروه اخوان المسلمین یمن را تکذیب کرد.

یک مسئول بلند پایه سیاسی در جنبش مقاومت اسلامی حماس اخبار منتشر شده درباره میانجیگری خالد مشعل میان عربستان و حزب "اصلاح" وابسته به گروه اخوان المسلمین یمن را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین این مسئول سیاسی حماس در بیانیه‌ای کوتاه خاطر نشان کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درباره میانجیگری خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس میان عربستان و اخوان‌المسلمین یمن صحت ندارد.

برخی منابع سیاسی که خواستند نامشان فاش نشود با انتشار اخباری اعلام کردند خالد مشعل به درخواست عربستان عملا تلاش‌ برای میانجی‌گری میان ریاض با حزب اصلاح یمن را آغاز کرده است اما جزئیات بیشتری ارائه ندادند.

منابع مذکور اعلام کردند این اقدام به خواسته عربستان و پس از تماس‌های مکرر سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، مقرن بن عبدالعزیز، ولیعهد این کشور، محمد بن نایف، معاون ولیعهد عربستان و محمد بن سلمان وزیر دفاع این کشور با خالد مشعل ظرف دو روز گذشته صورت گرفته است و آنها در جریان این تماس‌ها از وی خواستند تا وی به دلیل روابط مستحکمی که با حزب اصلاح دارد میان ریاض و این حزب میانجی‌گری کند.

انتهای پیام

کد N770257