دیدار نمایندگان دولتی میانمار و استقلال‌طلبان کاچین برای دستیابی به آتش‌بس

"کمیته کاری صلح" دولت میانمار و سازمان استقلال کاچین برای اولین بار و در راستای دستیابی به یک آتش‌بس در "نایپیداو" دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، کمیته صلح دولت میانمار به ریاست رئیس این کمیته و معاون رئیس جمهور در این دیدار شرکت کرد.

این در حالی است که دولت میانمار هدف از برگزاری این گفت‌وگوها را تلاش برای رسیدن به آتش بسی جامع اعلام کرده و همزمان سازمان استقلال کاچین تمایل دارد طی این گفت‌وگوها پیشنهاداتی به "تین سین"، رئیس جمهور میانمار و وزیر دفاع این کشور ارائه دهد.

به گفته یکی از مقامات مرکز صلح میانمار، سازمان استقلال کاچین و مقامات نظامی قرار است امروز (دوشنبه) گفت‌وگوهای خود را در پایتخت ادامه دهند. گفت‌وگوهای صلح میانمار که قرار بود از اواسط ژانویه آغاز شود، با آغاز موج جدیدی از درگیری‌ها بین نیروهای دولتی و ارتش استقلال کاچین به تاخیر افتاد.

در همین حال در مراسم روز اتحاد میانمار در 12 فوریه، دولت این کشور و چهار گروه از 14 گروه‌های مسلح و 55 گروه از 61 گروه سیاسی میانمار توافق شش موردی‌ را جهت استقرار صلح و آشتی عمومی به امضا رساندند.

با این حال سازمان استقلال کاچین در کنار "ارتش آزادی بخش ملی تانگ" و "حزب پیشرفت ملی کارنی" این توافق را امضا نکردند.

انتهای پیام

کد N770193